Dünya Devinin Satın Aldığı Banvit Artık Brezilyalı

Dünya Devinin Satın Aldığı Banvit Artık Brezilyalı

Ülkemiz tavukçuluk sektörünün en önemli aktörlerinden olan Banvit’in Brezilyalı gıda şirketi BRF’ye satışının tamamlandığı duyuruldu. Banvit’in yüzde 79’luk hissesinin satışı 915 milyon 65 bin dolar karşılığında gerçekleşirken, hisse satışı için sözleşmenin imzalandığı belirtildi.Ülkemiz tavukçuluk sektörünün en önemli aktörlerinden olan Banvit’in Brezilyalı gıda şirketi BRF’ye satışının tamamlandığı duyuruldu. Banvit’in yüzde 79’luk hissesinin satışı 915 milyon 65 bin dolar karşılığında gerçekleşirken, hisse satışı için sözleşmenin imzalandığı belirtildi.

Bandırma merkezli olarak ülkemizde faaliyet gösteren ve beyaz et sektörünün baş aktörlerinden olan Banvit, bir süredir satış için Brezilya’nın dünyaca ünlü gıda şirketi BRF ile görüşüyordu. Global çapta beyaz et sektörünün önemli paydaşları arasında bulunan BRF ile Banvit arasındaki satış sözleşmesi imzalandı. Bu anlaşmaya göre Banvit takribi 915 milyon dolar bedelle el değiştirmiş oldu.

Yerelden Globale Gelişim Süreci!

1968 yılında temelleri atılan ve faaliyetlerine başlayan Banvit ilk yıllarda Bandırma ölçeğinde çalışmalarını sürdürdü. 1985 yılına gelindiğinde yatırımlarına hız veren ve ulusal çapta bir firma olma yoluna giren Banvit, hızla büyümeye devam etti. Aile şirketi olarak kurulan Banvit, her geçen yıl pazarlama ağını da genişlettikten sonra halka açıldı.

Büyümesini aynı hızla devam ettiren şirket tavuk sektöründen bütün beyaz et mamulü üretimine geçiş yaptı. Yatırımcıların ilgisini çeken şirketin global çapta pek çok talibi bulunuyordu.

KAP Açıklaması Geldi!  

Banvit’in yüzde 79,48 düzeyindeki hissesinin satışı için BRF ile varılan anlaşmanın detayları hakkında şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şirketin hakim hissedarlarından; Vural Görener, Emine Okşan Koçman, Emine Esra Görener Christoffel, Fatma Makbule Görener ve Aabar Investments PJS’nin sahip olduğu hisselerin dün itibariyle (9 Ocak) BRF’ye satışının gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamanın devamında dünyanın en büyük tavuk üreticilerinden olan Brezilya merkezli BRF S.A.'nın bağlı ortaklığı olan BRF GmbH ile hisse başına 11,51 Türk Lirası karşılığında anlaşma sağlandığı açıklanırken; şirket değerini etkileyecek yahut şirket hissedarlarının bilmesi gereken durumların yine kamuoyu ile paylaşılmaya devam edileceği deklare edildi.banvit banvit brezilya banvit piliç banvit satıldı banvit kimin banvit kime satıldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?