KOSGEB’ten Etiyopya İle İş Birliği Anlaşması

KOSGEB’ten Etiyopya İle İş Birliği Anlaşması

KOSGEB tarafından yapılan açıklamada “Etiyopya Federal Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme Kurumu” ile aralarında KOBİ’lerin iş birliğini içeren bir mutabakat zaptı imzalandığı belirtildi.KOSGEB Başkanı Recep Biçer tarafından yapılan açıklamada, Etiyopya Federal Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme Kurumu ile mutabakat zaptı imzaladıklarını belirtti. “Bu anlaşma ile Etiyopya’nın KOBİ alanında kurumsal altyapısının güçlenmesini sağlamak amacıyla KOSGEB’in kendi modelinde bir transfer gerçekleştireceğiz, bilgi paylaşımı ve eğitim programlarında bulunacağız.” dedi.

Afrika ülkeleri ile son senelerde geliştirilen ilişkilerin iki taraf için de çok faydalı olabileceğini ifade eden Biçer, KOSGEB’in de birçok ülke ile anlaşmalar ve protokoller gerçekleştirerek bu gelişmelerde katkıda bulunmayı çalıştığını belirtti.

Bu kapsamda Etiyopya ile Türkiye arasındaki ekonomik ve ticari iş birliğinin arttırılması ve ihracatçı firmaların dış Pazar paylarında artış sağlanabilmesi amacı ile 2011 senesinden bu yana çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.

Yıl başında Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa şehrinde Etiyopya-Türkiye Ticaret, Ekonomi ve Teknik İş birliği Karma Komisyonu’nun 7. Toplantısını gerçekleştirdiğini belirten Recep Biçer, toplantıda iki ülke arasında önemli konularda kararlar alındığını belirtti. Ekonomik alanda sağlanan gelişmelerin yanında Türkiye’nin Etiyopya’nın teknik altyapısına da katkıda bulunması ve Etiyopya Federal Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme Kurumu’nun KOSGEB sistemi ile faaliyete geçirilebilmesi için proje desteği verilmesi de gündem maddeleri arasında yer aldı. İlerleyen günlerde Etiyopya’dan gelecek bir ekibin KOSGEB içerisinde eğitime tabi tutulacağı da verilen bilgiler arasında yer alıyor.kosgeb addis ababa ekonomi etiyopya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Denizbank 125.000 TL Kentsel Dönüşüm Kredisi!
Denizbank 125.000 TL Kentsel Dönüşüm Kredisi!
ING Bank Tecrübeli Yönetici Sekreteri Personel Alımı!
ING Bank Tecrübeli Yönetici Sekreteri Personel Alımı!