2 Bin TL Maaş İle İşçi Aranıyor

0

Siirt Merkez’de faaliyet gösteren bir tekstil firmasının işletmecisi olan Celal Kenan Ulag, “SGK, öğle yemeği, servis gibi imkanlar sağlıyoruz. Ayrıca 2 bin TL maaş veriyoruz ancak bir yıldır çalışacak işçi bulamıyoruz.” dedi.

İşsizliğin oldukça fazla olduğu şehirde 200 insana ekmek kapısı olmayı umut eden firmaya 1 tane bile iş başvurusunda bulunulmadı. Yıllarca İstanbul’da tekstil firmalarında işçi olarak çalıştıktan sonra memleketine dönerek kendi iş yerini kuran firma sahibi Celal Kenan Ulag, “Çalışanlarımıza hem öğle yemeği hem de servis imkanı sunmamıza rağmen personel sıkıntısı yaşıyoruz. Bir yıldır neredeyse bir kişi bile iş başvurusunda bulunmadı.” Diyerek durumdan dolayı yaşadıkları şikayetleri dile getirdi.

Personel bulmakta sıkıntı yaşadıkları için yeni aldıkları 200 dikiş makinesinin üzerine naylonla kapatan firma yetkilileri, kimsenin sunamadığı imkanları çalışanlarına sunduklarını belirterek, “300-400 işçi kapasiteli bir iş yerini sadece memleketimize istihdam alanı oluşturabilmek adına burada açtık.

Ancak şu an aktif çalışan 55 personelimiz var. 2 gün tatil olanağı veriyoruz, insanları evlerinden servis araçlarımızla alıp yine evlerine servisle ulaştırıyoruz, herkesin sigortasını tam ve zamanında yapıyoruz. Çalışma saatlerimiz ise sabah 08.00 ile akşam 19.00 arasında. Fakat yine de personel bulamıyoruz. Gelin burada birlikte kazanalım. Memleketimize istihdam oluşturalım.” şeklinde şehir halkına çağrıda bulundu.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın