Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

0

Hangi Bankalar Gelir Belgesiz Kredi Veriyor?

Kredi kullanabilmek için bazı şartların taşınması gerekiyor. Bu şartlar kısaca kredi notu, gelir sahibi olmak ve kredi sicili olarak sayılabilir. Kredi kullanımı halinde bankalar kredi notu ile birlikte en çok kişilerin gelirleri ile ilgilenir ve kredi kullanmak isteyen kişilerin gelirlerini belgelemelerini isterler. Yani genelde kredi kullanabilmek için bankalara gelir belgesi verilmesi gerekiyor.

Ülkemizde yeni müşteriler kazanmak isteyen bankalar ve mevcut müşterilerini korumak isteyen bankalar kredi kullanım şartlarını yumuşatabiliyor. Bankalar kredi şartlarını yumuşatarak daha çok müşteri kazanmayı amaçlıyor veya borcuna sadık müşterilerini kaybetmemek istiyorlar. Söz konusu bankalara gidilerek kredi talebinde bulunulması halinde gelir belgesiz kredi kullanabilirsiniz. Fakat bankalar sadece kredi notu yüksek olan kişilere ve söz konusu bankanın müşterisi olanlara gelir belgesiz kredi veriyor.

Bankaların yumuşatabildikleri kredi şartları arasında gelir belgesi de yer alıyor. Bankalar her ay düzenli olarak maaşını banka üzerinden alan kişilere veya bankada vadeli mevduatı bulunan kişilere gelir belgesiz kredi verebiliyor. Fakat ne yazık ki düzenli bir geliri olmayan kişiler gelir belgesiz kredi kullanamıyor.

Kredi Kullanırken Gelir Belgesi İstemeyen Krediler

Ülkemizde gelir belgesiz kredi veren bankaların sayısı fazladır. Gelir belgesiz kredi veren bankalar Finansbank, İş Bankası, Denizbank, Akbank, Garanti Bankası, Odeabank olarak sayılabilir. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın