Advert Advert Advert

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar -

Kredi kapsamında bankalar kredi kullanmak isteyen kişilerden çeşitli belgeler istiyor. Kredi kullanımı ancak söz konusu belgelerin bankalara verilmesi ile gerçekleşebiliyor. Kredi kapsamında istenen belgelerden biride gelir belgesidir. Peki, gelir belgesiz kredi veren banka var mı?

Hangi Bankalar Gelir Belgesiz Kredi Veriyor?

Kredi kullanabilmek için bazı şartların taşınması gerekiyor. Bu şartlar kısaca kredi notu, gelir sahibi olmak ve kredi sicili olarak sayılabilir. Kredi kullanımı halinde bankalar kredi notu ile birlikte en çok kişilerin gelirleri ile ilgilenir ve kredi kullanmak isteyen kişilerin gelirlerini belgelemelerini isterler. Yani genelde kredi kullanabilmek için bankalara gelir belgesi verilmesi gerekiyor.

Ülkemizde yeni müşteriler kazanmak isteyen bankalar ve mevcut müşterilerini korumak isteyen bankalar kredi kullanım şartlarını yumuşatabiliyor. Bankalar kredi şartlarını yumuşatarak daha çok müşteri kazanmayı amaçlıyor veya borcuna sadık müşterilerini kaybetmemek istiyorlar. Söz konusu bankalara gidilerek kredi talebinde bulunulması halinde gelir belgesiz kredi kullanabilirsiniz. Fakat bankalar sadece kredi notu yüksek olan kişilere ve söz konusu bankanın müşterisi olanlara gelir belgesiz kredi veriyor.

Bankaların yumuşatabildikleri kredi şartları arasında gelir belgesi de yer alıyor. Bankalar her ay düzenli olarak maaşını banka üzerinden alan kişilere veya bankada vadeli mevduatı bulunan kişilere gelir belgesiz kredi verebiliyor. Fakat ne yazık ki düzenli bir geliri olmayan kişiler gelir belgesiz kredi kullanamıyor.

Kredi Kullanırken Gelir Belgesi İstemeyen Krediler

Ülkemizde gelir belgesiz kredi veren bankaların sayısı fazladır. Gelir belgesiz kredi veren bankalar Finansbank, İş Bankası, Denizbank, Akbank, Garanti Bankası, Odeabank olarak sayılabilir. 

gelir belgesiz kredi gelir belgesiz kredi veren bankalar kredi kredi notu gelir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!