Advert Advert Advert

Hasta Yakınları Ev Rahatlığında Ağırlanıyor

Hasta Yakınları Ev Rahatlığında Ağırlanıyor
Hasta Yakınları Ev Rahatlığında Ağırlanıyor -

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Seyfi Bozçelik, Van’da 3 yıl önce hizmete açılan hasta yakınları misafirhanesinin bugüne kadar 48 bin kişiyi ağırladığını ve bu hizmetten faydalananların çok memnun olduğunu söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Van’a il dışından gelen hasta yakınları için Sosyal Destek kapsamında açılan refakatçı misafirhanesi 2013 yılından beri hizmet veriyor. Misafirhane 2013 yılından bugüne 3 yıl içerisinde 48 bin refakatçi ağırlaması ile hasta yakınları tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

3 Yılda 48 Bin Refakatçi

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Seyfi Bozçelik yaptığı açıklamada, ‘’ Misafirhanemiz 2013 yılında beri hizmet veriyor. 5 katlı ve içerisinde dinlenme odaları, banyo, mutfak bulunuyor. Günde iki kez dört çeşit yemek veriliyor. 3 yıllık süreçte misafirhanemizde 48 bin refakatçi ağırlandı. Misafirhanemizden kentte ayakta ya da yatarak tedavi gören hastalarımız faydalanabiliyor. 100 yatak kapasiteli olması yoğun talebi karşılamamıza olanak sağlıyor’’ dedi.

Hasta Yakınları Hizmetten Memnun

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Seyfi Bozçelik açıklamasının devamında, ‘’ Misafirhanemizde bazı hasta yakınlarının 3 ay kalmasını sağladık. Burası bölge halkı için çok önemli bir yer. İl dışından gelen hasta yakınları kalacakları bir yerin olmasının, devletin şefkat elini açtığını görüyorlar ve memnun oluyorlar. Hasta yakınları zaten stresli bir dönem geçirdikleri için burada dinleniyorlar. En ihtiyaçları olduğu dönemde devletimizin sıcaklığını hissediyorlar’ ’dedi.

Ağrı’dan gelen hasta yakını İncegül Uçar yaptığı açıklamada, ‘’ Burada her şey düşünülmüş bizler için, ortam çok temiz ve ferah. Kendimizi evimizde gibi çok rahat hissediyoruz. Allah herkesten razı olsun’’ dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 48 bin refakatçi İl dışından gelen hasta yakınları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!