Advert Advert Advert

Amazon İle Yeni Nesil Otomobiller Akıllı Olacak

Amazon İle Yeni Nesil Otomobiller Akıllı Olacak
Amazon İle Yeni Nesil Otomobiller Akıllı Olacak -

Amazon firması ürettiği Alexa yazılımını yeni nesil otomobillerin yapay zekası olarak yerleştirmek için birçok anlaşma imzaladı.

Elektronik ticaretin öncüsü durumundaki Amazon firması yatırımlarını gerçek dünyaya da taşıyor. BMW, Volkswagen, Toyota ve Ford gibi otomobil sektörünün lideri konumundaki firmalar ile anlaşma imzalayan Amazon, geliştirdiği Alexa yazılımı ile artık otomobillerin de akıllı zekaya sahip olmasını sağlayacak.

Amazon Go

Amerikalı şirket geçtiğimiz günlerde ABD’de açtığı ve Amazon Go adını verdiği yeni nesil gıda marketi ile dikkatleri üzerine çekmişti. Herhangi bir personel olmadan başından sonuna kadar işlemleri bilgisayarların gerçekleştirdiği ve müşterilerin de ödemelerini sadece ürünü raftan alarak otomatik bir biçimde yerine getirdiği market sektöre büyük bir yenilik getirmişti.

Rakiplerinin Önüne Geçti

Geçtiğimiz hafta Amerika’nın Las Vegas eyaletinde gerçekleştirilen CES tüketici elektroniği fuarında tanıtılan yapay zeka ürünleri arasında da rakiplerinin önüne geçen Alexa yazılımı tüm dikkatleri üzerine çekmeye başardı. Sektörde dikkat çekmek isteyen birçok otomotiv firması da Amazon ile anlaşma yapmaya karar verdiğini fuarda duyurdu. Ford, BMW, Audi, Volkswagen ve Toyota gibi firmaların da yer aldığı otomotiv sektörünün öncüleri, geleceğin teknolojisini araçlarına yansıtabilmek için Alexa yapay zeka yazılımını araçlarında kullanmaktan çok memnun olacaklarını ifade etti.

Amazon’un Sunduğu Hizmetler

Amazon elektronik ticaret alanında öncülük yapmasının yanında film ve eğlenceye yönelik sunduğu hizmetleri ile Amazon Prime, Amazon Music, ve Amazon Video gibi uygulamalara da sahip. Ayrıca şirketin CEO’su Jeff Bezos Mars’a yolculuk yapmayı hedefleyen bir şirkete de sahip. 

Amazon Amazon Go Amazon Prime Alexa yapay zeka yazılımı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!