Advert Advert Advert

Batmanlı Çocuk İşçi Yılmadı Patron Oldu

Batmanlı Çocuk İşçi Yılmadı Patron Oldu
Batmanlı Çocuk İşçi Yılmadı Patron Oldu -

Batmanlı Mehmet Önen, küçük yaşlarda sakız ve çikolata satarak başladığı ticaret hayatına patron olarak devam ediyor. Önen, başarısının sırrını hayallerinden vazgeçmemek olduğunu söylüyor.

Batman’da sokaklarda sakız satarak yola çıktığı ticaret hayatını fabrika patronluğu ile sürdüren Mehmet Önen, birçok kişiye umut oluyor. Önen, zorlu yollardan geçerek elde ettiği başarı ile gençlere pes etmemelerini ve her zaman çalışmalarını tavsiye ediyor.

Sokaklarda Sakız Satıyordum

Batmanlı Mehmet Önen (32) yaptığı açıklamada, ‘’ Çocuk yaşta sokaklarda sakız satarak aileme maddi destekte bulunmaya başladım. O zamanlar daha 12 yaşındaydım. Her zaman hayallerimin peşinden koştum. Bir taraftan sakız satıp aileme destek olurken bir taraftan para biriktirmeye çalışıyordum. Her zaman ticarette büyümeyi hedefledim. Geçmişte çocuk işçiydim şimdi fabrika sahibiyim. Marangozlar sitesinde 580 metrekare alanda kurulu fabrikada 15 kişiye istihdam sağlıyorum. Şu an da 10 çeşit cips üretimi gerçekleştiriyoruz. Hedeflerimiz her zaman bir adım daha yukarı çıkmak yönünde, kapasitemizi arttırmak için çaba sarf ediyoruz’’ dedi.

İhracata Başladık

Mehmet Önen açıklamasının devamında, ‘’ Ben bu yola Batman’ın pazarlarında çikolata ve sakız satarak çıktım. Az da olsa aile ekonomisine katkı sağlamak amacı ile hareket ettim. Ancak hayatım boyunca da hep büyük işler yapmanın hayalini kurdum. Bugün bu imkanlara sahip olduğum için çok mutluyum. Sakız satmaya başladığımda yerli üretim yapmanın, bölgeye ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmanın hayallerini kuruyordum. Bugün ‘’Aliko’’ marka ürünler ile Türkiye’nin her yerine ürün gönderiyorum. Yurt dışında da Irak’a ihracat yapmaya başladık. Günde bir tır, yaklaşık olarak 25 bin paket ürün üretimi yapıyoruz, hedefimiz elbette ki bunu daha yükseklere çıkarmak’’ dedi.

çocuk işçi Türkiye ekonomisi ’Aliko cips
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!