Cumhurbaşkanı Merkez Bankası’ndan Fedakarlık İstedi, Vatandaşa da Dolar Bozdurma Çağrısını Yineledi!

Cumhurbaşkanı Merkez Bankası’ndan Fedakarlık İstedi, Vatandaşa da Dolar Bozdurma Çağrısını Yineledi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, doları bozdurma çağırısını tekrarladı. Merkez Bankası'na ve bankalara ithafen eğer fedakarlık yapılacaksa, tam zamanı olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'de muhtarlara yaptığı konuşmada ekonomiye geniş yer ayırdı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, doları bozdurma çağırısını tekrarladı. Merkez Bankası'na ve bankalara ithafen eğer fedakarlık yapılacaksa, tam zamanı olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'de muhtarlara yaptığı konuşmada ekonomiye geniş yer ayırdı.

Konuşmasında dolar kurundaki yükselişe de değinen Cumhurbaşkanı, dolar bozdurma çağırısını tekrarlayarak dolar üzerinden spekülasyon yapılmaya çalışıldığını dile getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; elinde silahlı teröristle, elinde Euro, dolar ve faiz olanı farksız gördüğünü belirtti.

Cumhurbaşkanı’nın Söylemleri Etkili Oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Merkez Bankası’na ve halka yönelik söylemlerinin ardından dolar 3,76 seviyelerine kadar indi. Erdoğan, bir takım sorunlarımız olduğunu fakat doların bu seviyelere kadar gelmesinin bu sorunlarla açıklanamayacağını dile getirdi. Kağıt üzerinde yapılan işlemlerle döviz kurlarının bu denli yükseltildiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milletin yine desteğini talep ederek; milletimizin döviz satarak ilk saldırının önüne geçtiğini vurguladı. Bunun devamını milletimden rica ediyorum şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı, bunun yanı sıra bankaların farklı hesaplar peşinde olmaması gerektiğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Merkez Bankası dahil olmak üzere tüm bankaların bu tutumda durmaları gerektiğini bildirdi. Merkez Bankası'nın elinde yeterince güç olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın gerekli tedbirleri alacak kabiliyete sahip olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; eğer bir fedakarlık yapılacaksa bunun şimdi tam zamanı olduğunu vurgulayarak fedakarlık talebinde bulundu. İş dünyasına ithafen de yatırım çağrısı yapan Cumhurbaşkanı; günün yatırım yapma, istihdamı artırma, duran çarkları çalıştırma günü olduğunu vurguladı. Erdoğan, milli birlik olup, seferberlik anlayışı içerisinde olunması gerektiğini dile getirdi. Karşılaşılan sorunları kendisi aşmayı başarabilen bir ülke, bir millet olmayı hedeflediklerini bildiren Tayyip Erdoğan, yeni pazarlar, yeni alanlar, yerli kaynak ve teknoloji kullanımları ile bunun başarılabileceğinin altını çizdi.döviz bozdurma döviz bozdur cumhurbaşkanı tcmb cumhurbaşkanı tcmb cumhurbaşkanı faiz recep tayyip erdoğan faiz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?