Advert Advert Advert

Turkcell Çevre Dostu Çözümler İle Tasarruf Yaptı

Turkcell Çevre Dostu Çözümler İle Tasarruf Yaptı
Turkcell Çevre Dostu Çözümler İle Tasarruf Yaptı -

Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Grup Başkanı Gediz Sezgin yaptığı açıklamada, çevre dostu çözümler ile 2016 yılında 30 milyon TL’lik enerji tasarrufu yapıldığını söyledi.

Turkcell 2016 yılında yaklaşık olarak 14 milyon TL çevre dostu sistemlere yatırım yaptı. Yapılan açıklamada 1 yıl içerisinde yapılan tasarruf miktarının 39 bin hanenin bir yıllık elektrik tüketimine denk geldiği belirtildi.

Ülke Ekonomisine Katkı Sağlıyoruz

Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Grup Başkanı Gediz Sezgin yaptığı açıklamada, ‘’Bir yıllık tasarrufumuz yaklaşık olarak 39 bin hanenin elektrik tüketimine tekabül ediyor. Sadece 2016 yılında çevre dostu sistemlere 14 milyon TL yatırım gerçekleştirdik. İyi bir gelecek kurmak ve ülke ekonomisine katkı sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Amacımız her anlamda sürdürebilir dünya yaratmak bu yüzden yatırımlarımızı sürekli arttırıyoruz. Ülkemiz ve sektörümüz için doğa dostu yenilenebilir ve alternatif enerji odaklı çalışmalarımızla iyi bir örnek oluşturduğumuza inanıyor ve bu tasarrufların ülkemiz ve sektörümüz adına önemli bir değer olduğunu düşünüyoruz. Ülkemiz adına verimlilik ve tasarruf sağlayan uygularımıza devam edeceğiz’’ dedi.

M2M ile Tasarrufa Geçtik

Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Grup Başkanı Gediz Sezgin açıklamasının devamında, ‘’ Lojistikten, beyaz eşya sektörüne, tarıma, su ve elektrik sayaçlarından konutlara kadar makineler arası iletişim (M2M) çözümlerinin daha fazla kullanılmasını sağlayarak ülke ekonomisine katkı da bulunuyoruz. 2016 yılında M2M Akıllı Araç çözümleri sayesinde sadece trafikteki araçların yakıt tüketiminin azaltılmasını sağlayarak 2,6 milyar TL tasarruf elde ettik ve ülke ekonomisine 1,9 milyar TL’den fazla da katkı sağlamış olduk’ ’dedi.

Turkcell M2M Akıllı Araç çözümleri doğa dostu ülke ekonomisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!