Ruslar Geri Geliyor Turizmci Umutlu!

Ruslar Geri Geliyor Turizmci Umutlu!

Turizm sektörü son yıllarda derin bir kriz içerisinde. Turizmde ülkemize gelen turist sayısın son 20 aydır aralıksız düşüş kaydettiği belirtilirken, bu durumun başlıca sebebi olarak çevre ülkelerimizde yaşanan iç savaş gösteriliyor. Ayrıca Suriye ve Irak’ta yaşanan terör olaylarının bazı dönemler ülkemize de sirayet etmesi, turistlerin ülkemize gelmekten vazgeçmesine neden oluyor.Turizm sektörü son yıllarda derin bir kriz içerisinde. Turizmde ülkemize gelen turist sayısın son 20 aydır aralıksız düşüş kaydettiği belirtilirken, bu durumun başlıca sebebi olarak çevre ülkelerimizde yaşanan iç savaş gösteriliyor. Ayrıca Suriye ve Irak’ta yaşanan terör olaylarının bazı dönemler ülkemize de sirayet etmesi, turistlerin ülkemize gelmekten vazgeçmesine neden oluyor.

Turizm sektörü son yıllarda içine düştüğü krizden nispeten desteklerle çıkmaya çalıştı. Bu desteklerden en önemlisi de turist getiren uçaklara hükümet tarafından verilen yakıt desteğiydi. Bu desteğin devam etme kararının alınmasına sektörden çok olumlu tepkiler gelirken, ayrıca sektör temsilciler birkaç yıllığına da olsa KDV muafiyeti talep ediyorlar. Tüm bu talep ve değerlendirmelerin arasında turizmciler için umut verici bir gelişme yaşandı: Rus turistler ülkemize geri dönüyor.

Uçak Krizi Sona Erdi Rusların Hedefi Yeniden Türkiye!

Rusya ile aramızda yaşanan uçak krizinin akabinde iki ülke birbirlerine karşı ekonomik tedbirler almaya başlamıştı. Bu tedbirlerin bir sonucu olarak Rus turistlerin ülkemize gelmemeye başlaması da ülke turizmimize önemli derece ket vurmuştu. Bu durum 2017 yılı ile aşılmaya başlanacağının sinyallerini veriyor.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından yapılan açıklamaya göre; Rusya’da yaz ayları için yapılan erken rezervasyon satışlarının yüzde 50’sinin Türkiye’ye yapıldığı açıklandı. Bu devasa oran 2017 yılı yaz aylarında Türk otellerinin Rus turistlerle dolacağı anlamına geliyor.

Turizm sektörünün içerisinde bulunduğu sıkıntılı süreç nedeniyle otellerin yaptığı indirimlerden faydalanmak isteyen Rus turistler, bu sene ki talepleriyle uçak krizinin öncesindeki sayıyı dahi geçecek gibi görünüyorlar. Avrupa ülkelerinden ülkemize gelen turist sayısında güvenlik endişesiyle yoğun düşüşler yaşanmasına rağmen Ruslardan gelen talebin katlanarak artış göstermesi turizm sektörünün temsilcilerinin yüzünü güldürmüş durumda. 2017 yılında turizm sektörünün 2016 yılının kayıplarını telafi edeceği ön görülüyor.rus rus turist turizm turizm sektörü rus turistler turizm sektörü nasıl erken rezervasyon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?