Ana SayfaEkonomiGaranti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil’den Ekonomiye Dair Önemli Açıklamalar Geldi!

Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil’den Ekonomiye Dair Önemli Açıklamalar Geldi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Ülkemizin ekonomik olarak çalkantılı bir dönemden geçtiği aşikar. Bunda en önemli etkenlerden biri de dövizde gerçekleşen ralli. Reel sektör ekonomideki daralmadan yoğun şekilde etkilenirken, Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil’den ekonominin aktörlerine güven aşılayacak açıklamalar geldi.

  Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil; kamu tarafından alınan ekonomik tedbirlerin özel sektör tarafından da desteklendiğinin altını çizerek, bu birliktelikten sinerji doğmamasının mümkün olmadığını belirterek kimsenin karamsarlığa kapılmaması gerektiğinin altını çizdi. Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil, 2017 yılının 2016’ya göre daha iyi geçeceğini beklediklerini belirterek, bunun için önümüzdeki sürecin çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Bahar aylarında ekonomide canlanma beklediklerini belirten Genel Müdür Ali Fuat Erbil, aksi beklentide pozisyon alanların kaybetmesinin muhtemel olduğunu dile getirdi.

  Fed Kararları Etkili Olacak!

  2016 yılının sadece Türkiye için değil global çapta çok zor bir yıl olduğuna dikkat çeken Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil, bu durumdan doğal olarak ülkemizin de hat safhada etkilendiğine dikkat çekti.

  2017 yılı için küresel çapta en belirleyici olan etkinin Fed kararlarından geçtiğini belirten Erbil, pozisyonunu Fed kararlarına göre alanların kazanacağına dikkat çekti. Fed’in 2017 yılında 3 kez faiz artırımına gitmeyi ön gördüğünü vurgulayan Erbil, bununla birlikte bu durumun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine dair soru işaretleri bulunduğuna dikkat çekti.

  2017 yılında küresel ekonominin gidişatını büyük ölçüde Fed’in alacağı karalar ışığında şekilleneceğini belirten Erbil, bu kararları ön gören ve akabinde doğru okuyan ülkelerin ve kurumların kazanan taraf olacağının altını çizdi. Türkiye ekonomisinin de geçtiğimiz yıl en zorlu dönemi atlattığına inandığını belirten Erbil, 2017 yılında ekonomik gelişmenin hızlanmasına kesin gözüyle baktıklarını vurguladı. Kısa vadede ekonominin toparlanacağı beklentisinin piyasanın önemli isimlerinden duymak vatandaş için de moral kaynağı oluyor.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,249TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...