Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil’den Ekonomiye Dair Önemli Açıklamalar Geldi!

Google Haberlere Abone Ol:

Ülkemizin ekonomik olarak çalkantılı bir dönemden geçtiği aşikar. Bunda en önemli etkenlerden biri de dövizde gerçekleşen ralli. Reel sektör ekonomideki daralmadan yoğun şekilde etkilenirken, Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil’den ekonominin aktörlerine güven aşılayacak açıklamalar geldi.

Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil; kamu tarafından alınan ekonomik tedbirlerin özel sektör tarafından da desteklendiğinin altını çizerek, bu birliktelikten sinerji doğmamasının mümkün olmadığını belirterek kimsenin karamsarlığa kapılmaması gerektiğinin altını çizdi. Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil, 2017 yılının 2016’ya göre daha iyi geçeceğini beklediklerini belirterek, bunun için önümüzdeki sürecin çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Bahar aylarında ekonomide canlanma beklediklerini belirten Genel Müdür Ali Fuat Erbil, aksi beklentide pozisyon alanların kaybetmesinin muhtemel olduğunu dile getirdi.

Fed Kararları Etkili Olacak!

2016 yılının sadece Türkiye için değil global çapta çok zor bir yıl olduğuna dikkat çeken Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil, bu durumdan doğal olarak ülkemizin de hat safhada etkilendiğine dikkat çekti.

İlginizi Çekebilir:  Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Ağustos (Lise-Lisans)

2017 yılı için küresel çapta en belirleyici olan etkinin Fed kararlarından geçtiğini belirten Erbil, pozisyonunu Fed kararlarına göre alanların kazanacağına dikkat çekti. Fed’in 2017 yılında 3 kez faiz artırımına gitmeyi ön gördüğünü vurgulayan Erbil, bununla birlikte bu durumun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine dair soru işaretleri bulunduğuna dikkat çekti.

2017 yılında küresel ekonominin gidişatını büyük ölçüde Fed’in alacağı karalar ışığında şekilleneceğini belirten Erbil, bu kararları ön gören ve akabinde doğru okuyan ülkelerin ve kurumların kazanan taraf olacağının altını çizdi. Türkiye ekonomisinin de geçtiğimiz yıl en zorlu dönemi atlattığına inandığını belirten Erbil, 2017 yılında ekonomik gelişmenin hızlanmasına kesin gözüyle baktıklarını vurguladı. Kısa vadede ekonominin toparlanacağı beklentisinin piyasanın önemli isimlerinden duymak vatandaş için de moral kaynağı oluyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...