ABD Büyüme Verileri ABD Hisselerini Karıştırdı

ABD Büyüme Verileri ABD Hisselerini Karıştırdı

ABD’de ekonomisinin son çeyrek büyüme verisinin açıklanması ile ve teknoloji şirketlerinin hisse senetlerinde yükselme olması ile birlikte ABD hisselerinde karışık denilebilecek bir seyir görüldü. Ayrıca uluslararası piyasalarda hazine tahvilleri yükselirken petrol düştü. Ayrıntılar Haberimizde!Küresel Piyasalarda ABD Hisseleri Dalgalı Seyrediyor

Küresel piyasalarda bu gün açıklanan ABD ekonomisi büyüme verilerinin beklentinin altında gelmesi ile ABD hisse senetlerinde düşüş yaşanırken teknoloji şirketlerinin hisse senetlerinin yükselmesi açıklanan büyüme verilerinin etkisini dengeledi. Bu durum küresel piyasalarda ABD hisselerinin karmaşık bir seyir izlemesine neden oldu. Ayrıca Küresel piyasalarda hazine tahvillerinin yükseldiği görülürken petrol de düşüş yaşandı.

Microsoft ve Intel teknoloji şirketlerinin kar açıklamaları ile hisse senetlerinin yükselmesi ABD ekonomisinin son çeyrek büyüme verisi beklentilerin altında gelmesi durumunu dengeledi. ABD hisseleri büyüme verileri ve teknoloji şirketlerinin kar açıklamaları ile Çarşamba günü çıktığı rekor seviyesine yakın dağalandı.

Çarşamba günü rekor seviyeye ulaşan ve ABD hisse senetlerinin yaklaşık yüzde 75’ini kapsayan S&P 500 endeksi gün içerisinde yüzde 1 değer kaybederek 2.293,85 puana geriledi. Dow Jones sanayi endeksi güne yüzde 0,02 düşüşle 2.295,66 puandan başladı. Stoxx Europe 600 endeksi ise üç günün sonunda yönünü aşağı çevirerek yüzde 0,4 geriledi.

ABD’nin teknoloji devlerinden Microsoft geçen yılın son çeyreğinde kar ve gelirinde yükselme olduğunu duyurdu. Microsoft’un kar ve gelirinin artması ile hisse değeri yüzde 2,1 artarak 65,62 Dolar oldu.

Küresel piyasalarda ABD ekonomisi büyüme verisi beklentilerin altında gelmesi ile Dolar gerilerken Türk Lirası yüzde 1 zayıfladı ve haftayı yüzde 3,2 değer kaybı ile kapattı. Bununla birlikte küresel piyasalarda petrol düştü, hazine tahvili yükseldi. ABD Küresel piyasalar ABD hisse senetleri Dolar S&P 500 endeksi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?