Trump’ın Ekonomik Danışma Konseyinden İlk Fire Verildi

Trump’ın Ekonomik Danışma Konseyinden İlk Fire Verildi

ABD Ekonomi Danışma Konseyinden ilk fire verildi. Travis Kalanick konseyden ayrılacağını açıkladı.

Gelir Belgesiz > Sigorta Masrafsız

>Anında Kredi Başvurusu!<

 

Uber'in kurucusu ve yöneticisi olan Travis Kalanick aldığı tepkiler ardından ABD Ekonomi Danışma Konseyinden ayrılacağını açıkladı. Kalanick’in bu kararı almasında Amerika yeni başkanı Trump’ın geçtiğimiz günlerde imzaladığı mültecilerle ilgili yürütme kararı etkili oldu.

ABD Başkanı Trump, mültecilerin ülkeye girişini 90 günlük süreyle girişini yasaklayan karar ardından ülkenin farklı yerlerinde düzenlenen gösterilerle protesto edilmişti. Bu protestolara New York Taksi Çalışanları Birliği de katılmış ve bir saat süreyle hizmet durdurmuşlardı. Trump’ın mültecilerle ilgili kararına tepkiler çığ gibi yükselirken, bu durum karşısında Travis Kalanick Ekonomi Danışma Konseyinden ayrılma kararı verdi.

Uber CEO’su Travis Kalanick personeline gönderdiği mektupla kararını açıkladı. ABD Başkanıyla mülteci politikaları ile ilgili görüşmeyi yaptığını ifade eden Kalanick, “göçmenlere yönelik yaptırımın genişletileceği korkusunu yaşıyorum” dedi.

Travis Kalanick’in ABD Ekonomi Danışma Konseyi bünyesindeki Strateji ve Politika Forumundaki çalışmalarından ayrılma kararında protestolarda Uber’e yönelik yapılan eleştiriler büyük rol oynadı.

MİLYONLARCA KULLANICI UBER PROGRAMINI SİLDİ

Uber ABD’de özel otomobillerin mobil uygulamayla taksi hizmeti vermesinin önünü açan şirket olarak biliniyor.

New York'taki John F. Kennedy Havalimanı'ndaki taksiciler Trump’ın kararına bir saat kontak kapatarak tepki vermişti. Bu sırada Uber sosyal medya üzerinden havalimanındaki hizmetin aynı fiyatlar üzerinden süreceğini açıklamıştı. İşte bu açıklama ardından ise özel araç sahipleri Ubar’in geliştirdiği programı mobil cihazlarından silmeyi tercih etti. Uygulamayı silen kullanıcılar Uber’e tepkilerini yine sosyal medya üzerinden vererek, programı sildilerini paylaşmışlardı. uber travis kalanick ekonomi danışma konseyi abd abd başkanı trump
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?