Ana SayfaEkonomiAnahtar Teslim Fabrikalar Geliyor

Anahtar Teslim Fabrikalar Geliyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye ile İsrail arasında tekrar güncellenen serbest ticaret anlaşması sonrasında Filistin’ istihdam sağlamak adına anahtar teslim fabrikalar alacaklar. 

Türkiye ile İsrail arasında bir süredir devam eden anlaşmazlıkların çözüme kavuşturulması ve yapılan görüşmeler sonrasında sorunların çözülmesi adına gerekli adımlar atılmıştı. Bunun ardından iki ülke arasındaki sorunların çözüme kavuşturulması ile birlikte ekonomik çalışmalar hız kazanmaya başladı. Özellikle serbest ticaret anlaşmasının maddeleri tekrar gözden geçirilerek bu konu hakkında yeni düzenlemelerin yapılmasına ve şartların biraz daha genişletilmesine karar verildi. Bu doğrultuda anahtar teslim bazı projelerin hayata geçirilmesi için gerekli adımlar atıldı. 

İsrail ile Türkiye arasında genişletilen anlaşma kapsamları arasında filistin açısından da önemli olan bir düzenlemenin getirilmesine karar verildi. Bunun için öncelikli olarak bölgede yeni bir istihdam alanının kurulması için fabrikaların yapılmasına karar verildi. İsrail tarafından Türkiye için filistin bölgesinde gerçekleştirilen OSB çalışmaları sonrasında yeni ticari ve ekonomik çalışmaların sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi bekleniyor. Yapılan çalışmaların tamamlanmasının ardından dikkat çeken ve bölgenin en verimli ticaret merkezlerinden birisi olması bekleniyor. Bölgeye yapılan yatırımlar kapsamında kamulaştırma bedeli adı altında 10 milyon doların ödendiği belirlendi. Yapılacak olan ticari çalışmalarda Filistin başlangıç bölgesi olarak belirlenecek. 

Filistin toprakları üzerinde kurulacak olan OSB merkezi için yeni düzenlemeler getirildi. Bu düzenlemeler sonucunda yatırımcıların fabrikalarını kendileri yapma imkanı bulunduğu gibi gerekli yatırımları ve talimatları vermeleri sonrasında istedikleri takdirde anahtar teslim fabrikalarına da kısa bir süre içerisinde ulaşabilmeleri için gerekli çalışmalar devam ediyor. Kurulacak olan ticari merkez içerisinde 10 ile 15 bin arasında istihdam sağlanacak gibi görünüyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.