Emekli Promosyonlarında İmzalar Atıldı! Paralar Peşin Ödenecek!

Emekli Promosyonlarında İmzalar Atıldı! Paralar Peşin Ödenecek!

Milyonlarca emekli tarafından büyük bir merakla beklenen emekli promosyonları çalışmasında sona gelindi. Detaylar son kez net olarak açıklandı.Milyonlarca emekli tarafından büyük bir merakla beklenen emekli promosyonları çalışmasında sona gelindi. Detaylar son kez net olarak açıklandı. 

Geçen yıldan bu yana bankalar tarafından emeklilere promosyon ödemelerinin yapılmasına karar verilmişti. Bunun ardından süreç çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdiği için zaman zaman sekteye uğramıştı. Yeni yıla girmeden önce uzun zamandır konuşulan promosyon ödemeleri hakkında hükümet son kararını verdi ve ödemelerin yapılması için bankalarla anlaşmanın yapıldığını açıkladı. Hükümet tarafından yapılan çalışmalar sonrasında emeklilerin yüzünü güldüren açıklamanın detayları bir süredir merak konusu haline gelmişti. 

Son zamanlarda sosyal güvenlik kurumu ile bankalar arasında gerçekleşen protokol aşamasında imzaların atılmaya başlandığı belirtildi. Ödemeleri gerçekleştirecek olan 3 büyük kamu bankasının imza aşaması tamamlandı. Kamu bankalarının yanı sıra sistemde özel bankalarında yer alacağı açıklandı. Bu yüzden emekli müşteri portföyünü kaptırmak istemeyen bankaların alt limit olarak belirlenen ücretin ardından rekabet dolayısı ile çeşitli ücret artırımlarına gidebileceği konuşuluyor. 

Emeklilerin istedikleri bankaya giderek gerekli anlaşmaları yapmalarının önü açılacağı gibi bu konuda herhangi bir sınırlama getirilmeyecek. Bankalarla yapılacak ödeme anlaşması sonrasında emeklilerin 3 yıl boyunca ödeme alacakları bankada kalacaklarının sözünü vermeleri gerekiyor. Bu süreçte başka bankaya dönüş gerçekleştirilemeyecek. ancak ödeme karşılığında bankalarında bazı istekleri bulunuyor.. Bu süreçte en az iki adet faturanın otomatik ödeme talimatının verilmesi gerektiği gibi aynı zamanda kredili mevduat hesabı açılacak. Ancak bu hesabın kullanılması mecbur olmayacak. Bankaların yapacakları promosyon ödemeleri sorunsuz ve peşin bir şekilde tek seferde ödenebilecek. Promosyon veren bankada zaten halihazırda bir hesabınız varsa tekrar promosyon ödemeleri için anlaşma yapmanız gerekecek. emeklilere promosyon promosyon veren bankalar emeklilere promosyon ödemeleri detaylar belli oldu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?