ABD Hisseleri Kapanışta Düştü

ABD Hisseleri Kapanışta Düştü

Küresel finans piyasalarında ABD hisse senetleri haftanın ilk işlem gününü düşüşle kapattı. Ayrıntılar Haberimizde!Haftanın İlk İşlem Gününde ABD Hisseleri Düştü

Küresel finans piyasalarında geçen haftanın son işlem gününü yükselişle kapatan ABD hisse senetleri haftanın ilk işlem gününde düşüşe geçti. Küresel piyasalarda ABD hisse senetlerinin düşmesinde Trump’ın uygulayacağı büyüme odaklı maliye politikalarının zamanı ve kapsamı hakkında yeterli bilginin olmaması etkili oldu. Küresel piyasalarda ABD hisseleri düşerken Hazine tahvilleri ve altın yükseldi.

Küresel finans piyasalarında Petrol ve Gaz, Telekomünikasyon ve Finans sektörü hisse senetlerindeki düşüşle ABD’nin en büyük 30 şirketinin hisse senetlerini kapsayan Dow Jones Endeksi gün içerisinde yüzde 0,2 gerileyerek 2.034 puana geriledi. Dow Jones Endeksi haftanın ilk işlem gününü yüzde 0,09 değer kaybı ile 20.052,42 puanda kapattı.

ABD maliye politikalarının uygulama zamanı ve kapsamı hakkında yeterli bilgilin olmaması nedeniyle ABD finans piyasalarının en önemli endeksleri arasında yer alan S&P 500 Endeksi haftanın ilk işlem gününü yüzde 0,21 değer kaybı ile 2.292,56 puanda tamamladı.

Haftanın ilk işlem gününde New York Borsası’nda 1957 hisse senedi değer kaybederken 1256 hisse senedi değer kazandı. New York Borsası’nda günün en kötü performansını sergileyen hisse senedi yüzde 1,13 Verizon Communications olurken günün en iyi performansını yüzde 14,14 artış ile Hasbro Inc hisse senedi sergiledi.

Küresel piyasalarda ABD 10 yıl vadeli Hazine tahvilleri faiz oranı 4 bp düşerek 2,43’e gerilerken petrol New York’ta yüzde 0,1 düşerek varil başına 53,77 Dolara geriledi. Altın ise yüzde 0,1 artarak ons başına 1.229,57 Dolara yükseldi.ABD hisseleri ABD hisse senetleri New York Borsası S&P 500 Endeksi Dow Jones Endeksi finans piyasaları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?