TÜBİTAK KPSS Şartı Aramadan Personel Alımları Yapıyor!

0

TÜBİTAK, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı’nda istihdam edilmek üzere personel alımları yapıyor.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı’nda Bilimsel Programlar Uzman Yardımcısı / Bilimsel Programlar Uzmanı ve Uzman Yardımcılığı / Uzman pozisyonunda istihdam edilecek adayların kamu haklarından men edilmemiş olmaları, başvuru yapacak erkek adayların askerlik hizmetlerini yerine getirmiş ya da en az 2 yıl tecil ettirmiş olmaları, sürekli ve tam zamanlı çalışmasına engel olacak hastalık yahut bulaşıcı hastalıklarının bulunmaması gerekmektedir. Ayrıca adayların ağırlıklı lisans mezuniyet not ortalamalarının 4’lük sisteme göre en az 2,50 puan olması gerekmektedir.

Çok sayıda personel alımı yapan TÜBİTAK, alanlara ve pozisyonlara göre bazı kriterler sunmaktadır.

Ankara lokasyonlu 3 personel alımı yapılacak Bilimsel Programlar Uzmanlığı için adayların üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi verilen Bilgisayar, Yazılım, Bilgisayar ve Kontrol, Elektronik, Elektrik ve Elektronik ya da Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmuş olmaları, Ağ ve Sistem Yöneticisi olarak en az 3 yıl tecrübe kazanmış olmaları gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Eylül

Yine Ankara lokasyonlu 5 personel alımı yapılacak Bilimsel Programlar Uzmanlığı için adayların Bilgisayar ya da Yazılım Mühendisliğinden mezun olmuş olmaları, Java, Spring Framework, JSF, JAVA EE, Java MVC framework, Javascript, SQL ve RESTful/SOAP web servisleri alanlarında tecrübe kazanmış yahut bu alanlarda sertifika sahibi olmuş olmaları gerekmektedir.

Bahse konu personel alımına başvurmak isteyen adayların TÜBİTAK’ın “www.tubitak.gov.tr” adresinden iş başvurusu sistemine kayıt olmaları, özgeçmiş oluşturulup, referans kodlarını seçmeleri gerekmektedir.

TÜBİTAK’ın 17 açık pozisyonu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve başvurularınızı gerçekleştirmek için aşağıda verdiğimiz bağlantıları kullanabilirsiniz.

https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/tubitak-bilgi-islem-daire-baskanligi-is-ilani

https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/tubitak-bilim-ve-toplum-daire-baskanligi-is-ilani

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın