Murat Ülker’den 5 Bin Kişiye İstihdam Sözü

Şok Marketler Zincirinin 4130. mağazası Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’inde katılımı ile açıldı. Açılışta konuşan Murat Ülker 800 milyon liralık yatırımın daha gerçekleşeceğini ve yeni yatırımlarla en az beş bin kişiyi istihdam edeceklerini ifade etti.

YENİ YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

Şok Marketler Zincirinin 4130. Mağazasının açılışında Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’da yer aldı. Ülker açılış konuşmasında Yıldız Holding’in 2017’de 800 milyon TL’lik yatırıma imza atacağını, bu yatırımlarla birlikte yurt çapındaki istihdama % 10’dan fazla katkı sağlayacaklarını ifade etti. Şok Marketler Zincirinin iki yüz binden üzerinde müşteriye hizmet ettiğinin altını çizen Ülker, yeni istihdamların kapıda olduğunun müjdesini de vermiş oldu. Türkiye’deki yatırımlarının özellikle doğu kentlerinde yoğunlaştığını belirten Murat Ülker “toplam çalışan sayımızın üçte birlik bölümü bu bölgelerde istihdam ediliyor” dedi.

TÜRKİYE’DE İSTİHDAM ETTİĞİ KİŞİ SAYISI 40 BİNDEN FAZLA

Yıldız Holding bünyesinde toplam 80 adet üretim merkezi bulunuyor. Bu üretim merkezlerinden 60 kadarı ise Türkiye içerisinde üretimlerini yapıyor. Yıldız Holding’in 80 üretim merkezinde istihdam ettiği toplam personel sayısı ise 55 bin kişiden fazla olarak ifade edildi. Bu rakamın yaklaşık 40 binlik bölümü ise Türkiye’de faaliyet gösteren fabrikalarda çalışıyor. Tüm bunların yanı sıra Yıldız Holding Türkiye ekonomisine ham madde alımlarıyla da büyük katkı sağlıyor.

Şok Marketler Zincirinin 4130. Mağazasının açılışında Çalışma Bakanı Müezzinoğlu’da kısa bir konuşma yaptı. Müezzinoğlu konuşmasında “istihdam seferberliğine” dikkat çekerek iş arayan vatandaşları bakanlık bünyesine davet etti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.