Gıda Bankasından Her Ay Bin Aileye Yardım!

Beylikdüzü’nde El Ele Yaşam Derneği işbirliği ile kurulan gıda bankasında her ay bin aileye maddi yardım yapılıyor. 

Beylikdüzü Belediyesi ve El Ele Yaşam Derneği İşbirliği ile birlikte yeni bir yardım kampanyası başlatıldı. Bölgede banka kuruldu. Ancak kurulan banka bilinen bankalara benzemiyor. Bu banka gıda bankası olarak geçiyor. Bölgede yardıma muhtaç olan insanların belirlenmesinin ardından her ay bin aileye yardım yapılıyor. Özellikle işsiz olan ailelerin belirlenip gıda ve kıyafet gibi temel ihtiyaçlarının sorunsuz olarak karşılanması sağlanıyor. İşsiz kalmış ailelerin yanı sıra engelli ve iş göremez raporu olan kişilere ve ailelere de aylık olarak yardım yapılıyor. 

Yapılan yardımlarda din, dil ve ırk ayrımı yapmadan, herhangi bir siyasi amaç güdülmeden yardıma muhtaç olan ailelerin belirlenmesinin ardından eşit bir şekilde yardımların gerçekleştirildiği açıklandı. Gıda Bankası Birim Sorumlusu Necat Aykanat yapmış olduğu açıklamalarda sistemin nasıl işlediği konusunda bazı açıklamalarda bulundu. Bir aile tarafından yardım talep edildiği zaman evde yaşayan kişilerin gelir durumu, 18 yaşından büyük kişilerin kimlik bilgileri, kira kontrat gibi bazı evrakların istendiği ve inceleme altına alındığı açıklandı. 

Yapılan inceleme ve değerlendirmelerin ardından yardım yapılması uygun görülen ailelerin gıda bankasına davet edildiği açıklandı. Ailelerin değerlendirmeleri puanlamalar ile yapılıyor. 100 puana ulaşan ailelere yardımlar yapılıyor. Gıda bankası maddi durumu iyi olan ailelerin ve kişilerin yardımları ile ayakta durduğu için süpermarketlerde ve alışveriş merkezlerinde bulunan gıda bağış kutularından yardımda bulunabildiği açıklandı. Puanlara göre gıda bankasından belirlenen oranlar karşısında yardıma muhtaç olan vatandaşlar alışveriş yapabiliyorlar. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.