Birleşen Girişimcilere Yüzde 75 Kurumlar Vergisi İndirimi!

Küçük işletmelere yönelik yapılan yeni düzenlemeyle KOBİ’ler yeni imkanlar elde etti. Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren düzenlemeye göre, bir çatı altında bir araya gelen KOBİ’ler kurumlar vergisi ödemelerinde yüzde 75’e varan indirimler almaya hak kazanacak. Bu vergi indirimi teşviki sonrasında birçok küçük işletmenin birleşerek, daha büyük işlere imza atacağı düşünülüyor.

KOSGEB DESTEKLERİ DEVAM EDECEK

KOBİ’leri yakından ilgilendiren gelişme ise, KOSGEB tarafından verilen destek miktarının 250 bin liralık paya ulaşması. Bu miktar geri ödeme şartı olmaksızın KOBİ’lere aktarılacak. Geri ödemeli desteklerine de devam eden KOSGEB, 2017 yılında 230 bin kadar küçük işletmeye faizsiz destek vermeyi planlıyor.

YENİ İŞ YERİ AÇMAK İSTEYEN GİRİŞİMCİYE ÜCRETSİZ OFİS VERİLECEK

Yeni bir iş fikri olan KOBİ’ye ise ücretsiz ofis imkanı sağlanacak. KOBİ’leri heyecanlandıran bu gelişme için yaklaşık 20 bin kadar ofisin imkana dahil edileceği öğrenildi. İŞGEM KOBİ’lere verdiği destek kapasitesini 2017 yılında %30 oranında arttırdı. Arsa ve ofisi kapsayan desteklerden yeni işyeri açmak isteyen, iyi bir fikri olan KOBİ’ler yararlanacak. Ücretsiz yer temini yanında ofis içi düzenleme giderleri, ofis malzemeleri ve makineleri da destek kapsamında KOBİ’ler sağlanacak imkanlar arasında yer aldı. Bu destek  için farklı kentlerdeki alt yapı çalışmalarını tamamlayan İŞGEM, eğitim ve AR-GE çalışmaları içinde girişimcilere destek verecek. İŞGEM girişimciye sağlayacağı desteklerde önceliği gençlere, ilk defa işyeri açacaklara ve kadınlara verecek. Böylelikle yeni beyinler iş hayatına kazandırılırken, modern ve teknolojik çalışmaların önü açılacak. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.