Ekonomi Türk Konfeksiyonu Paris'te Görücüye Çıktı

Türk Konfeksiyonu Paris’te Görücüye Çıktı

Son Güncelleme:

18 Türk Firması Koleksiyonlarını Tanıttı

Tekstil ve konfeksiyon fuarları arasında büyük öneme sahip olan Premiere Vision Manufacturing Paris kentinde düzenlendi. Sektörün liderleri bu fuar etkinliği kapsamında bir araya geldi. Fuarda Türk tekstilinin önemli isimleri de yer aldı.

Fuar etkinliği kapsamında Premiere Vision Manufacturing fuarı kapılarını 7 ile 9 Şubat tarihlerinde açtı. Paris’in ev sahipliğini yaptığı fuara 18 Türk firması katıldı.

Ege İhracatçı Birlikleri fuar etkinliğinde aktif rol oynadı. Türk firmalarının fuara katılımını organize eden Birlik, otuz ülke arasına Türkiye’nin de girmesini sağladı. Fuarda Fransa’dan Çin’e kadar birçok ülke yer aldı. Türkiye’nin hazır giyim ve tekstil sektöründe daha fazla ihracat yapmasının önünü açacak etkinlikler arasında gösterilen fuar etkinliği bu anlamda büyük önem arz etti. Fuarda sektörel bazda Türkiye’nin en fazla ihracat yaptığı ülkelerin yer alması, ihracatın artması anlamında olumlu bir gelişme olarak yorumlandı.  

Premiere Vision Manufacturing fuarının Paris ayağında görücüye çıkan kreasyonlar, alıcılar tarafından büyük bir ilgiyle karşılaştı. Türk firmaları 2018 yılının bahar ve yaz koleksiyonlarını alıcılarla buluşturdu. Fuarda yer alan 18 Türk firması önemli bağlantılar kurarak, yeni yıl ihracatları için ilk siparişlerini fuar kapsamında aldı.

Fransa ile Türkiye arasında geçen yıl yapılan hazır giyim ihracatı ise 850 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Hazır giyim ve tekstil alanlarında Türkiye’nin en çok ürün ihraç ettiği ülkeler ise Almanya ve İngiltere olmuştu.

Yaklaşık 40 senedir düzenli olarak yapılan fuar, bu yıl 65 bin kadar konuğu ağırladı.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,400BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,638TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,524TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler