Teknosa’dan 25 Milyarlık Yeni Yatırım

Geçtiğimiz sene 160 milyonluk kayıp yaşayan Teknosa yeni yılda yatırımlara hız vereceğini açıkladı.

Teknosa 2017’ye Hızlı Başladı

Teknosa içinde bulunduğumuz yılda 25 milyar liralık yatırım yapmaya hazırlanıyor. Geçen yıl 70 kadar mağazasını kapatarak küçülmeye giden şirket, 2017 için altyapı yatırımlarına ağırlık vereceğini bildirdi.

Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yeni yılda hayata geçirecekleri projelerin hazır olduğunu söyledi. Geçen yıl ekonomik durgunluk nedeniyle satış rakamları düşen Teknosa, 70 mağazasını kapatmıştı.

160 MİLYON ZARAR

Geçen yılın dördüncü çeyreğine kadar 160 milyon liralık zararla karşılaşan şirket, zararın faaliyetlerine son verilen mağazalardaki ürün stoklarından ve sözleşmeler dahilinde kira cezalarının ödenmesinden kaynaklandığını bildirdi.

Bülent Gürcan yaptığı açıklamada 2016 yılının dördüncü çeyreğinde on milyonluk kâr ettiklerini ifade etti. Kapanan mağazalara rağmen kâra geçmelerini “doğru strateji” olarak nitelendiren Gürcan, yeni yılda 25 milyonluk yatırım yapacaklarının müjdesini verdi. Yatırımlarda mağaza ve online satış kanalı için yeni çalışmaların devam ettiğini bildiren Gürcan, istihdam miktarını arttıracaklarının da sinyalini verdi.

EN ÇOK KÜÇÜK EV ALATLERİ VE CEP TELEFONU SATTI

2016 yılının cirosu hakkında konuşan Bülent Gürcan, “Ciromuzun büyük bölümünü küçük ev aletleri ve cep telefon cihazları oluşturdu” dedi. Bunların yanında mobil iletişimde Teknosacell ve Preo markalarının pazardaki payının her geçen gün yükseldiğini söyleyen Gürcan, bu markaların geçen yıl itibariyle yüz binden fazla aboneyi bünyelerine kattıklarını açıkladı.

İlgili:  Türk Telekom Telefon Sorgulama

210 MAĞAZAYA SAHİP

Şirket Kamu Aydınlatma Platformuna geçen yıl 3,07 milyar TL’lik ciro bilgisi vermişti. Teknosa tarafından yapılan bilgilendirmede 210 mağazanın aktif olarak satışlarına devam ettiği bildirilmiş, toplam personel sayısı ise 2688 olacak kaydedilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.