İZTO Harekete Geçti

Ülke genelinde başlatılan istihdam seferliğine katkıda bulunmak için harekete geçen İZTO (İzmir Ticaret Odası) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, üyelerine ek istihdam çağrısında bulundu. Hükümetin istihdam konusunda pek çok kolaylık sağladığını, kendilerinin de kente 100 bin ek istihdam için 1243 üyeye 165 milyon lira tutarında kredi kullandırdıklarını söyledi. Yeni protokollerin gerçekleşmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliğinde işsizliğin en yoğun yaşandığı kentlerden biri olan İzmir’de bu oranı en aşağılara çekebilmek için çok yoğun çalışmalar yapıldığını sözlerine ekledi.

Nefes Kredisi

Türkiye’nin ekonomik bir savaş döneminden geçtiğini belirten Demirtaş, bu savaşta herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini, İZTO olarak kendilerinin bu süreçte ülke ekonomisine katkıda bulunmak için, bölgedeki tüm sanayiciler ile bir araya geldiklerini ve bankalar ile aralarında köprü olduklarını, mali destek sağlanması, fabrikaların ihtiyaçlarının giderilmesi için katkıda bulunduklarını söyledi.  İzmir’de 330 fabrika olduğunu sözlerine ekleyen Demirtaş, bu fabrikaların en azından üretim bölümlerine 10’ar kişilik istihdam alanı sağlayarak minimum 10 bin kişilik istihdam alanı yaratılmasının hedeflendiğini, Nefes Kredisi’nin bu açıdan çok önemli olduğunu 1243 üyenin kullandığı 165 milyon kredi ile bu istihdam rakamının yakalanacağını düşündüklerini söyledi.

Üyelere Mektup Gönderiliyor

İstihdam seferberliği konusunda işi sıkı tuttuklarını belirten Demirtaş, bütün üyelerine mesaj gönderilerek bu seferberliğe katkıda bulunmalarını istediklerini, vergi barışı, sicil affı, vergi indirimi gibi pek çok konunun işveren açısından olumlu olduğunu söyledi. 75 bin üyeleri olduğunun altını çizen Demirtaş, ‘’Her bir üyeye bir kişiyi istihdam edin çağrısında bulunduk hedefimiz 100 bin kişinin istihdam edilmesini sağlamak’’ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.