Bankalar tarafından verilecek promosyon ödemelerinin maaşlarla birlikte aynı tarihte yatırılmasına karar verildi. 

Uzun bir süredir emekliler tarafından verilen promosyon çalışmaları geçtiğimiz ay tamamen tamamlandığı için konu hakkında gerekli müjdeler verilmişti. Bunun üzerine emekli promosyon ödemelerinin bankalar tarafından maaşlara göre kademeli olarak yapılmasına, miktarın emeklilerin maaşlarının belirlemesine karar verildiği açıklanmıştı. 12 milyon emekliyi yakından ilgilendiren ödemeler hakkında bin liraya kadar maaş alan emeklilerin 300 lira, 2 bin liraya kadar maaş alan emeklilerin 375 lira ve son olarak 2 bin lira üzerinde maaş alan emeklilerin ise 450 lira banka promosyon ödemesi almasına karar verilmişti. 

Son zamanlarda banka promosyon ödemelerinin gerçekleştirilmesi için neredeyse tüm bankaların adım attıkları açıklanmıştı. Promosyonlar için belirlenen alt limitler bunlar olurken yaşanabilecek rekabet sonrasında bu rakamın artabileceği konuşuluyor. Mart ayında başlaması planlanan ödemelerin üç ay boyunca devam edeceği öğrenildi. Kademeli olarak verilecek promosyon ödemelerinde hangi emeklinin neye göre hangi ayda maaş alacağı şimdiden merak konusu haline geldi. 

Yapılan açıklamalar sonrasında promosyon ödemelerinin TC kimlik numaralarının son rakamına göre gerçekleştirilmesine karar verildi. Bu düzenleme sonrasında son rakamı 9 7 5 olan emeklilere ödemeler Mart ayında yapılacak. 3 1 8 olanlar ödemeleri Nisan ayında alabilecekken son olarak 6 4 2 ve 0 rakamı olanların ise Mayıs ayında ödeme almalarına karar verildi. Konu hakkında yapılan son açıklamalara ve belirlemelere göre promosyon ödemelerinin maaşlarla birlikte aynı tarihte bankaya yatırılmasına karar verildi. Sözleşme yapan emeklilerin maaşları ile aynı günde ödeme almaları sağlanacak. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen + four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.