Ekonomi Digel’den İzmir’e Yeni Yatırım

Digel’den İzmir’e Yeni Yatırım

Son Güncelleme:

Alman Marka İzmir’deki Yatırımının Kapasitesini Yükseltecek

Ege Serbest Bölgesi yabancı yatırımcının yeni adresi oldu. Geçen yıl bölgeye giriş yapan yabancı yatırımcı üretim kapasitesini arttıracağını açıkladı.

Digel markası tarafından yapılan açıklamada üretim merkezine yeni yatırımların yapılacağı, kapasitenin yükseltileceği ve yeni istihdamların yapılacağı bildirildi. Almanya’nın en çok tercih edilen erkek takım elbise markası olarak bilinen Digel, 2016 yılının Eylülünde bölgeye yedi buçuk milyon Euroluk yatırım yapmıştı.

6 AY SONUNDA BÜYÜME KARARI VERİLDİ

Digel markasının Türkiye Genel Müdürü Serdar Aker tarafından konuyla ilgili yapılana açıklamada, markanın altı aydır Türkiye’de üretim yaptığına ve bu süreç ardından üretim kapasitesini yükseltme kararı alındığına işaret edildi.

YENİ İSTİHDAMLARIN ÖNÜ AÇILACAK

Serdar Aker, “Türkiye son zamanlarda zorlu bir süreçten geçiyor” dedi. 15 Temmuz darbe girişimine işaret eden Aker, markanın farklı ülkelerde yatırım yapabileceğini fakat firmanın Türkiye’yi tercih ettiğini belirtti. Uluslararası kredi derecelendirme kurumlarının Türkiye için verdiği kararlara rağmen Alman markanın büyüme kararı aldığını da söyleyen Aker, yeni istihdamların yapılacağının sinyalini verdi. Serdar Aker yeni yatırımlarda önceliğin üretim tesisi inşası olduğunun altını çizdi. Alman marka sonraki süreçteyse satın alma merkezini de Türkiye’ye getirmeyi planlıyor. Markanın Türkiye için hedeflediği diğer bir konu ise direk satış mağazaları kanalının hayata geçirilmesi olacak.

Digel Türkiye Genel Müdürü Serdar Aker, gelecek yıl Alman erkek takım elbise markası Digel’in personel sayısını 550’ye çıkarmayı hedeflediğini kaydetti. 1939 yılında Almanya’da faaliyetlerine başlayan marka, Türkiye’deki üretime altı aydır devam ediyor. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,633TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler