İzmir Ticaret Odasından 100 Bin İstihdam!

İzmir Ticaret Odası tarafından yapılan açıklamalarda istihdam seferberliği için 100 bin istihdam hedefledikleri ortaya çıktı.

İzmir Ticaret Odası tarafından yapılan açıklamalarda istihdam seferberliği için 100 bin istihdam hedefledikleri ortaya çıktı. 

Ekonomide yaşanan çatlakların kapatılması, çığ gibi büyüyen işsizliğin ortadan kaldırılması için her geçen gün yeni düzenlemeler yapılmaya devam ediliyor. Bu düzenlemeler sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamalar sonrasında istihdam seferberliği çağrısı yapmıştı. Bu çağrılara kısa süre içerisinde iş dünyasından da olumlu yanıtlar gelmeye başladı. Hükümet tarafından yapılan düzenlemeler sonrasında istihdam seferberliği için iş verenlere çok fazla yüklenmemek için bu konuda çeşitli teşviklerin ve çeşitli desteklerin verilmesi sağlandı. 

Yıl sonuna kadar tüm ülke genelinde istihdam oranının 1.5 milyona kadar ulaşması için çeşitli hedefler konuldu. Bu hedefler sonrasında çeşitli şehirlerden durum hakkında hedefler gelmeye başladı. İstanbul’da istihdam seferberliğinin 500 bin kişiye ulaşması hedeflenirken İzmir Ticaret Odası tarafından yapılan açıklamalarda şehir genelinde yıl sonuna kadar istihdam edilmesi planlanan kişi sayısının 100 bin olduğu açıklandı. İstihdam seferberliğini artırmak için odaya kayıtlı olan 243 bin adet üyenin kredi kullanmasına olanak sağlandığı belirtildi. Hala bu konuda bazı çalışmaların ve protokollerin devam ettiği belirtildi. 

İzmir Ticaret Odası Başkanı Demirtaş tarafından yapılan açıklamalarda istihdam seferberliğinin oldukça önemli bir çağrı olduğu özellikle belirtildi. Ekonomik anlamda gücü tekrar kazanmak için işsizlik oranlarının ciddi oranlarda düşürülmesi gerektiğine vurgu yaparken destek alması gereken işyerlerinin belirlendiğini açıkladı. bölgede 330 adet fabrika olduğu göz önünde bulundurulduğu zaman verilen destekler sonrasında her birinin ek olarak 10 kişi istihdam edilmesinin sağlanması için planlamalar yapıldığını, 100 fabrikanın ise devralınmasının ardından 10 bin kişilik daha istihdamın yaratılmasının hedeflendiği belirtildi. Her üyenin 1 kişiyi istihdam ettiği düşünüldüğü zaman ise yıl sonuna kadar 100 bin işsizin iş sahibi olabileceği müjdesi verildi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.