Sahip olduğu doğal güzellikleri ile yerli yabancı pek çok turistin gözdesi olan Uzungöl bu kış en ihtişamlı dönemlerinden birini yaşıyor. Türkiye’nin önemli turizm merkezleri arasında bulunan kış mevsiminde beyaza bürünerek daha da güzelleşen Uzungöl, kış sezonunda yerli ve yabancı pek çok turist ağırlayarak doğal güzellikleri keşfetmek isteyenleri kendine çekiyor.

Günübirlik Ziyaret Mümkün

Geçmiş yıllarda kış turizminin durma noktasına geldiği Uzungöl bu yıl tam eksine en ihtişamlı dönemlerinden birini yaşıyor. Son yıllarda Arap turistler başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok farklı yerinden turist ağırlayan Uzungöl, kar kalınlığının zaman zaman 1 metreyi bulmasına rağmen her zaman açık olan karayolları ve iletişim alanları gelen kişilerin memnun kaldığı bir tatil merkezi haline geldi. Ziyaretçilerin yatılı olarak kalmasının yanında günübirlik ziyaretçilerine sunduğu yöresel restoranlar ve hediyelik eşyaları ile hizmet vermeye devam ediyor.

Dünyanın Sekizinci Harikası

Muhteşem doğa manzarası ile insanları kendisine hayran bırakan Uzungöl, vatandaşlar tarafından dünyanın sekizinci harikası olarak görülüyor ve herkesin görmesi tavsiye ediliyor.

Arap Turistlerin Yoğun İlgisi Var

Yerli ve yabancı pek çok turiste ev sahipliği yapan Uzungöl son zamanlarda özellikle Arap turistlerin gözdesi olmuş durumda. Trabzon’dan konut alarak orada yaşayan Arap turistler olduğunu belirten esnaflar, Arap turistler için Uzungöl ’ün çok farklı olduğunu, daha önce kar görmedikleri için onlara çok farklı geldiğini ve karın tadını en çok onların çıkardıklarını söylüyor.

Geçmiş Kışlara Göre Çok İyi

Bu kış sezonunun geçen kış sezonlarına göre çok daha iyi olduğunu belirten esnaflar, kış turizminin gelişmesi adına çalışmaların yapıldığını bu çalışmalar tamamlandığında daha güzel sonuçlar alınacağını söylediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

two + nineteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.