Ekonomi Markalar Dünyası 67 Bin Kişiyi İşe Alacak

Markalar Dünyası 67 Bin Kişiyi İşe Alacak

Son Güncelleme:

Birleşmiş Markalar Derneği Üyesi Markalar 67 Bin Personel Alımı Yapacak

Geçen yılın dördüncü çeyreğinde artan işsizlik rakamlarını değerlendiren Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, bu rakamlara rağmen çalıştıracak personel bulamadıklarını ifade etti.

Perakendecilik sektöründe insan kaynağının yetersiz olduğunu açıklayan Öncel, “Sektör özellikle gençlere büyük fırsatların kapısını aralıyor” dedi. Birleşmiş Markalar Derneği üyesi firmaların istihdam ettiği toplam rakamı 375 bin olarak belirten Öncel, 2017’de alınacak personel sayısını ise 67 bin 400 olarak açıkladı. Önümüzdeki beş yıllık süreçte hedeflerinin 400 bin kişi olduğunu söyleyen Dernek Başkanı, personel alımlarının devam edeceğinin de sinyalini verdi.

GENÇLER İÇİN BÜYÜK FIRSAT

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel bünyelerine iş başvurusu yapan ve istihdam edilenlerin avantajlarını şöyle açıkladı. “Gençlerin önüne öne önemli fırsatlar sunuyoruz. Özellikle üniversite öğrencilerine part time çalışma fırsatı veriyoruz. Haftalık çalışma programlarını gençlere bırakıyoruz. Okul sonrasında eğitim aldıkları marka bünyesinde tam donanımlı olarak iş hayatına katılmalarını sağlıyoruz. Tüm bunların yanında eğitim alanında fırsat denecek yatırımları onlara yapıyoruz. Yabancı dil bilen gençlere yurtdışının da kapılarını açıyoruz.”

İNSAN KAYNAKLARIYLA İLETİŞİME GEÇİN

Birleşmiş Markalar Derneği üyeleriyle birlikte her yıl yeni yatırımlara ve yeni projelere imza atmayı sürdürüyor. Oldukça dinamik bir yapıya sahip olan sektör firmaları, gençlere ilerleyen iş hayatlarında yöneticilik ve kendi işinin başına geçme gibi avantajlarda sunuyor. Şu anda dernek 149 dernek üyesi marka satış kanallarında çalışacak 67 bin kişiye ihtiyaç duyuyor.

Öncel’de bu konunun altını çizerek iş arayan kişilerin dernek üyesi markalar bünyesine mutlaka başvuru yapmaları gerektiğini söyledi. Markaların sadece satış kanalında değil birçok pozisyonda personel aradığını belirten Öncel, “Size uygun boş bir pozisyon bulacağınızdan şüpheniz olamasın” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,400BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,638TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,524TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler