Ekonomi Kanada’nın Devi İzmir’de Büyümeye Devam Edecek !

Kanada’nın Devi İzmir’de Büyümeye Devam Edecek !

Son Güncelleme:

YILLIK 3 MİLYON ÜRETİM

Stackpole Türkiye Genel Müdürü Rıza Gürkan, yeni üretim tesisinin açılış töreninde yaptığı konuşmalar ile Türkiye‘nin gündemine oturdu. Aralarında Peugeot, Citroen, Audi, Porsche, Vokswagen, Ford , Hyundai ve Opel gibi dünya devi otomotiv markalarının bulunduğu yan sanayi ürünlerini ürettiklerini ve bu üretimin yıllık 3 milyon parça kadar olduğunu belirtti. Üretimlerinin çoğunlukla yağ pompası ve toz metal parçalardan oluştuğunu söyledi.

110 MİLYON AVRO’YU GEÇMEYİ HEDEFLİYORUZ

2009 yılında 20 milyon avro satış yapan şirketin bugün 80 milyon avroluk cirosu olduğunu belirten Gürkan, çalışan sayısının da 270 kişiden 420 kişiye ulaştığını işaret ederek son 5 yılda 4’e katlanarak 80 milyon avroyu bulan cironun 2 yıla kadar 110 milyon avroyu geçmesini hedeflediklerini bununla beraber çalışan sayısının da 500 çıkmasını planladıklarının altını çizdi.

NEDEN İZMİR?

Şirketin Global Operasyonlar Direktörü Lonut Stephan, büyümelerindeki en önemli etkenin İzmir‘deki insan gücünün hızlı büyümesi olduğunu ifade etti.

Lonut Stephan konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Ege Serbest Bölgesinde bulunan yatırımımızın  hızlı büyümesinde Türk Devleti ‘nin  katkısını görmezden gelemeyiz. Sağlanan imkanlar ve kolaylıklar bölgedeki diğer şirketler gibi bizimde başarılı olmamızı sağladı. İçerisinde bulunduğumuz bu ekip ile öncelikli amacımız Türkiye’deki önemli şirketler arasına girmek.”

Stackpole CEO’su Peter Ballantyne da Türkiye’ de bulunan fabrikalarının öneminin gelecek yıllarda daha da artacağını ifade etti.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,400BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,638TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,524TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler