Ana SayfaDiğer İş İlanlarıBakanlıklardan 60 Bin Memur Alımı!

Bakanlıklardan 60 Bin Memur Alımı!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

İstihdam seferberliği kapsamında harekete geçen 3 Bakanlık 60 bin memur ve hizmetli alımı için kolları sıvadı. 

Ekonomide meydana gelen sıkıntıların ortadan kaldırılması için yeni çalışmalar ve düzenlemelerin yapılmasına karar verilmişti. Ekonominin tekrar güçlü bir şekilde ayağa kaldırılması için her geçen gün artan işsizlik oranlarının mümkün olduğunca düşürülmesine karar verildi. Bu doğrultuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu bir toplantıda kamu ve özel sektörü istihdam seferberliğine çağırmış ve özellikle işverenlerin bu durumda vatandaşlara çeşitli imkanlar tanıyarak işsizliğin en az seviyeye indirilmesinde aktif olarak rol oynamalarını istemişti. 

İşverenler tarafından yapılan görüşmeler sonrasında milli istihdam seferberliğine kısa süre içerisinde olumlu yanıtlar gelmeye başladı. Yıl sonuna kadar 1.5 milyon kişinin işe yerleştirilmesi hedeflendi. Özel sektörün yapacağı yardımlar sonrasında bu rakamın 2 milyona kadar çıkarılması da bekleniyor. İstihdam seferberliği sırasında işverenlere çok yüklenmemek ve haklarını yememek için devlet çeşitli teşvik çalışmalarına başladı. Bu çalışmalar sonrasında işverenin omzundaki yükün azaltıldığı özellikle belirtildi. 

İstihdam seferberliği için sadece özel sektöründe değil kamu sektörünün de harekete geçmesi bekleniyordu. Yapılan açıklamalar sonrasında bu yıl 60 bin memur ve hizmetli alınmasına karar verildi. Yapılacak olan alımların 3 bakanlık tarafından gerçekleştirilmesi bekleniyor. Adalet Bakanlığı 10 bin, Sağlık Bakanlığı 29 bin 500 ve son olarak Milli Eğitim Bakanlığının da 30 bin adet atama yapması bekleniyor. Bakanlıkların gerekli alımların gerçekleştirilmesi için Maliye Bakanlığına karşı bildirimde bulundukları ve taleplerini ilettikleri öğrenildi. İlk alımların Sağlık Bakanlığı tarafından Mart ayında başlatılması planlanıyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.