Havacılık Sektöründe Yüzde 10 İndirim

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü hizmetler karşılığında yüzde 10 indirim yapma kararı aldı. 

Havacılık sektörünün her geçen gün gelişme gösterdiği düşünüldüğü zaman bu alanda verilen hizmetlerinde giderek arttığı biliniyor. Hava yolu taşımacılığı son yıllarda en fazla tercih edilen ulaşım yöntemlerinden birisi haline geldi. Bunun üzerine havacılık sektöründe ortaya çıkan masrafların karşılanması, daha iyi hizmet verilmesi için yapılan çalışmalar ve sonrasında sektörün her geçen gün biraz daha geliştirilmesi için çeşitli çalışmalar yapılmaya başlandı. Bu çalışmalar için gerekli olan mali desteklerin verilen hizmetler karşılığında alınan ücretlerden elde edilmesine karar verilmişti. 

Son dönemlerde ekonomik çatlakların oluşmaya başlaması ülke çapında alarm verilmesini sağladı ve tüm sektörlerin mali olarak daha duyarlı olmaları ve karşılığında bazı fedakarlıklar yapmaları beklenmişti. Bu fedakarlıkların ardından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından ekonomiyi desteklemek ve vatandaşların bütçesinden daha az paranın çıkmasını sağlamak için bazı kararlar aldı. Bu yıl ekonomide meydana gelen çatlakların doldurulmasına destek olabilmek için alınan hizmetler karşılığında ödenmesi gereken ücretlerde yüzde 10 oranında bir indirim yapılmasına karar verdiler. 

Ücret tarifesinde gerçekleştirilen bu indirimin yakın zamanda vatandaşlara da yansıması bekleniyor. Ancak indirim süresinin sadece bu yılla sınırlı kalmasına karar verildi. Gelecek yıl tekrar zamlı tarifeden hizmetlerin devam etmesi planlanıyor. Yapılacak olan bu indirim ile ilginin artırılması ve sonrasında ücret tarifesinin de artırılması bekleniyor. 2016 yılında hizmet bedeli olarak alınan ücret tarifesi euro üzerinden belirlenmişti. Türk lirasının tekrar değer kazanması için bu yıldan itibaren artık tarifelerin ve kurun Türk lirası üzerinden belirlenmesine olanak sağlandı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.