2016’da Yemekten Vazgeçmedik!

2016’da Yemekten Vazgeçmedik!

2016 Yıl Sonu Raporuna göre yemekten de kozmetikten de geri kalmadık.2016 yılının ülkemiz adına sıkıntılı geçmesine ekonomik dalgalanmalar ve terör olaylarına rağmen vatandaşların özel zevklerinden vazgeçmediği görüldü. JLL Türkiye’nin, Türkiye hakkında yayınladığı 2016 Yıl Sonu raporuna göre ne darbe girişimi ne ekonomik buhran ne de dolardaki artış vatandaşların kozmetik ve yemek düşkünlüğünün önüne geçemedi.

Her Sektör Etkilenmedi

2016 yılının zorlu geçmesinden etkilenen ve kepenk indirmek zorunda olan pek çok sektör temsilcisi vardı. Ancak rapor incelendiğinde her sektörde bu sıkıntıların yaşanmadığı görülüyor. JLL raporlamasına göre, yeme -içme ve kozmetik sektörü sıkıntılı süreçte en az etkilenen perakendeciler oldular. Küresel perakende görünümünde yeme içme sektörü göz önünde bulundurulduğunda alışveriş merkezlerinde gastronomi alanlarının yüzde 30 seviyelerine ulaştığını ve bu durumun vatandaşın dışarda yemek yeme alışkanlığının her geçen gün arttığının göstergesi olduğunu öğreniyoruz.

Nişantaşı Ayakta

Raporlamayı incelediğimizde siyasi ve ekonomik olumsuzluklardan en az etkilenen kesimin Nişantaşı olduğu görülüyor. Dengeli marka karmasını muhafaza etmesi ile ön plana çıkan Nişantaşı bulunduğu konum itibari ile pek çok firmanın perakende satış ayağını oluşturuyor.

İstanbul Helen Cazip

Raporlamaya göre son 10 yıllık zaman dilimi içerisinde havalimanı gelişlerinde süreklilik arz eden bir artış görülüyor. 2016 yılında İstanbul’a havayolu ile gelen yolcu sayısı 2015 yılına göre yüzde 0,3 oranında artış göstererek 89 milyonu aştı. Halen bu derece yoğun ilgilinin olması İstanbul’un cazibesini koruduğunun göstergesi olarak görülüyor.

Türkiye’ye Güvenimiz Tam

Türkiye’ye olan güvenlerinin tam olduğunu ve gelecekten umutlu olunduğu belirten JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, gayrimenkulde bekle – gör dönemi yaşandığını, ülkeye sahip çıkıldığında ticari alanların gelişimini sürdüreceğini sözlerine ekledi.yemek havayolu ekonomi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?