Ana SayfaEkonomiKredi Hacminde Türkiye’nin En Büyük 3. Bankası Yapı Kredi

Kredi Hacminde Türkiye’nin En Büyük 3. Bankası Yapı Kredi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Yapı Kredi 2016 Finansal Verileri

  Türkiye’deki bireylerin kolay konut sahibi olabilmeleri amacıyla kurulan Yapı Kredi 2016 yıllı konsolide finansal tablolarını yayınladı. Yapı Kredi tarafından yayınlanan verilere göre banka 2016 yılında ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen toplam mevduatını, kredi hacmi ve toplam aktiflerini arttırırken kredi hacmi bakımında 2016 yılının en büyük üçüncü bankası oldu.

  Kredi hacminde Türkiye’nin en büyük üçüncü özel bankası olan Yapı Kredi tarafından yayınlanan konsolide finansal verilere göre Yapı Kredi’nin 2016 yılı toplam gelirleri 12.023 Milyon TL’ye ulaşırken bankanın 2016 yılı net karı 2 Milyar 933 Milyon TL olarak gerçekleşti. Ayrıca Yapı Kredi’nin toplam aktifleri 2016 yılında 271,1 Milyar TL’ye ulaştı.

  Yapı Kredi 2016 yılında mevduatını büyütmeyi de başardı. Yapı Kredi tarafından açıklanan finansal tablolara göre bankanın toplam mevduatı 2016 yılında bir önceki yıla göre yüzde 21 artış göstererek 157,1 Milyar TL’ye ulaştı. Bununla birlikte Yapı Kredi’nin solo bazdaki sermaye yeterlilik rasyosu 2016 yılında yüzde 14,2 olarak gerçekleşti.

  2016 yılında Yapı Kredi’nin en önemli başarısı kredi hacminde yaşandı. Yapı Kredi 2016 yılında reel ekonomiye nakdi ve gayri nakdi krediler ile sağladığı desteği arttırdı. Yapı Kredi’nin yayınladığı konsolide finansal tablolara göre bankanın toplam nakdi ve gayri nakdi kredileri 2016 yılında bir önceki yıla göre yüzde 17 artış gösterdi ve bankanın kredi hacmi 2016 yılında 245 Milyar TL’ye ulaştı.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.