Ana Sayfa Ekonomi İstanbul-Sofya Ekspresi 20 Şubatta Yola Çıkacak

İstanbul-Sofya Ekspresi 20 Şubatta Yola Çıkacak

-

İstanbul-Sofya Ekspresi Aktarmasız Yolculuk Sağlayacak

TCDD ve Bulgar Demiryolları seferlerin başlaması için anlaşmayı imzaladı. İstanbul ile Sofya arasında hizmet verecek olan İstanbul-Sofya Ekspresi’nin pazartesi günü seferlerine başlayacağı öğrenildi.

İstanbul’dan Sofya’ya direk yolculuğu sağlayacak hattın hizmete gireceği haberini Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan müjdeledi.

Sofya ile İstanbul arasında hizmet verecek trenin 20 Şubat 2017 tarihinde ilk seferini yapacağını açıklayan Bakan, “Hatta İstanbul-Sofya Ekspresi isimli tren ulaşımı sağlayacak” dedi. Kapıkule ile İstanbul arasındaki demiryolu bakım, onarım ve yenileme çalışmaları tamamlandı. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan bu kapsamda toplam 292 kilometrelik hatta çalışma yapıldığını ifade etti.

İstanbul ile Bükreş arasındaki seferlerin devam ettiğine de değinen Bakan Arslan bir iyi haber daha verdi.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan açıklamasına şöyle devam etti: “Bosfor Ekspresi’yle devam eden seferlerde Trakya’daki yol çalışmaları sebebiyle aktarma yapılmaktaydı. Yaklaşık iki yıldır süren yol yenileme çalışmaları sona erdi. Otobüs ile yapılan aktarmaya da böylelikle ihtiyaç kalmadı. Yenileme çalışmalarının tamamlanmasıyla Bulgaristan Demiryolları ve TCDD arasında yeni bir anlaşma imzalandı. Görüşmeler sonrasında Bulgaristan Sofya ile İstanbul Halkalı arasında günlük olarak seferler başlayacak. İstanbul – Sofya Ekspresi isimli trenin vereceği hizmet, yolculara hem aktarmasız yolculuk rahatlığını yaşatacak; hem de daha modern bir trende konforu sağlayacak”

Alınan bilgilere göre TCDD’na ait İstanbul – Sofya Ekspres Treninde iki yataklı vagon ve 1 adette kuşetli vagon bulunuyor. Bulgar Demiryolları ise bu hatta 1 adette kuşetli vagona sahip, toplam 4 vagondan oluşan treni kullanacak.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan yaz mevsiminde bu hatta kullanılacak olan İstanbul – Sofya Ekspres Trenine ek vagonların dahil edileceğini de açıklamasına ekledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,611BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler