Ana Sayfa Ekonomi Ziraat Bankası‘ndan Yurtdışı Girişimi

Ziraat Bankası‘ndan Yurtdışı Girişimi

-

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, 2016 yılında net dönem karının bir önceki yıla göre 6 milyar 576 milyon TL artış gösterip yüzde 27,4 gibi ciddi bir yükseliş gösterdiğini ve artık yurtdışı çalışmaları konusunda da girişimlerinin olduğunu belirtti.

HEDEF AÇIKLANDI

 Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın konuşmasında şuan ki ana hedeflerinin, “Ziraat Bankası olarak yurtdışı şube sayımızı günden güne artırmaktayız. Bahreyn’de yeni bir şube Gürcistan’da mevcut iki şubemize ek bir şube daha açarak şube sayımızı üçe çıkarttık. Gürcistan’da bankacılık faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz şubelerimi iştirak bankasına dönüştürerek faaliyet alanımıza genişletmek için yapmış olduğumuz girişimlerin son aşamasına gelmek üzereyiz. Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile Ziraat Finans Grubu olarak ana hedefimiz hem yurtiçinde hem de yurtdışında müşterilerimize her türlü finansal hizmeti sunmak” olduğunu açıkladı.

SON 5 YILDA 2 KAT BÜYÜME

Hüseyin Aydın, geçtiğimiz yılın da değerlendirmesini yaparak benimsedikleri değişim projelerinin etkisiyle son 5 yılda bir Ziraat Bankası kadar daha büyüdüklerini belirtti. Bu hızlı büyümeyi daha çabuk kredi çeşitliliği yapmış olmalarına bağlayan Aydın, son 5 yılda iki kattan fazla artış kaydettiklerini belirtti.

OCAK AYINDAKİ KONUT KREDİLERİNİN YÜZDE 70’İ ZİRAAT BANKASI’NDAN

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, geçtiğimiz yıl konut kredilerinde Ziraat Bankası olarak yüzde 50 artış sağladıklarını belirterek; bu artışa hız kesmeden 2017 yılının ilk ayında konut kredisinin yüzde 70’inin Ziraat Bankası’ndan gerçekleştiğini ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler