Sevgililer Günü E-Ticaret Cirosunu Artırdı

0

Sevgililer gününde internetten yapılan alışverişlerin artmasından dolayı e-ticaret cirosunun da gözle görülür bir şekilde arttığı belirlendi. 

Özel günlerde ve haftalarda internet alışverişine gösterilen ilginin daha fazla arttığı belirlendi. Bunun ardından geride bıraktığımız sevgililer gününün alışverişlere nasıl yansıdığı merak konusu haline gelmişti. Yapılan incelemeler ve değerlendirmeler sonrasında elektronik ticaret işletmeleri derneği tarafından yapılan son açıklamalarda genellikle özel günlerin olduğu haftalarda internet alışverişinden elde edilen ciroların arttığını ancak 14 Şubat sevgililer günü gibi kapsamlı bir gün dolayısı ile bu artışın büyük oranda gerçekleştiğini dile getirdi. 

Teknolojinin gelişmesi ve zamanın değerli bir olgu olduğunun insanlar tarafından paylaşılmaya başlanmasının ardından internet üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerin her geçen gün biraz daha arttığı belirlendi. Bunun ardından artık insanların kredi kartı ile evlerinden oturdukları yerden yapmış oldukları alışveriş imkanının geliştirilmesi artık bu alanda yapılan çalışmaların geliştirildiğini ortaya koydu. Her evde internetin olduğu düşünüldüğü zaman sektörün ne kadar gelişmiş olduğu da bir kez daha gözler önüne seriliyor. 

İstatistiklere bakıldığı zaman Türkiye’de internete giren her iki kişiden birisinin mutlaka alışveriş yaptığını ortaya koydu. Geçtiğimiz günlerde pek çok çift için önemli bir gün olarak kabul edilen sevgililer günü kutlamaları yapıldı. Bu kutlamalara göre çiftlerin birbirlerini düşündüklerini gösteren çeşitli hediyeler alındı. Artık hediye almak çok kolay bir hal aldığı için internet üzerinden yapılan alışverişlerin bu noktada devreye girdiği belirtiliyor. Özel haftalarda e-ticaret alışverişinin normal zaman göre yüzde 20 ile 30 arasında arttığı ifade edilirken sevgililer günü haftasında alışveriş oranının 400 milyon liraya yaklaştığının açıklanması sektörün büyüklüğünü bir kez daha ortaya koyuyor. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın