Ana Sayfa Ekonomi Fındığa Lisanslı Depo

Fındığa Lisanslı Depo

-

Fındıklar Lisanslı Depolara Aktarılacak

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği fındıkta lisanslı depo uygulamasına geçmeye hazırlanıyor. Birlik Başkanı Lütfi Bayraktar bu uygulamayla üreticinin mağduriyetinin giderileceğini açıkladı.

FINDIK ÜRETİCİSİNİN YÜZÜ GÜLECEK

Özellikle geçtiğimiz yılın hasadından kar elde edemeyen fındık üreticilerinin yeni yıldaki umudu lisanslı depo uygulaması oldu. FİSKOBİRLİK Başkanı Bayraktar yaptığı açıklamada bu uygulamanın önemine değindi. Serbest piyasada üreticinin hakkını alamadığına işaret eden Başkan, “Lisanslı fındık deposu uygulamasıyla üreticinin yüzü gülecek” dedi.

İLK SİNYALİ KURTULMUŞ VERMİŞTİ

Numan Kurtulmuş tarafından yapılan açıklamada lisanslı depoculuk sistemine geçileceğine dair bilgiler aktarılmıştı. Kurtulmuş’un bu açıklamasını FİSKOBİRLİK olarak desteklediklerini ifade eden Bayraktar, fındık üreticilerinin bu uygulamayı desteklemesi gerektiğinin altını çizdi. Başarı için lisanslı depoculuğun doğru anlaşılması gerektiğine ve destek olmadan uygulamanın başarıya ulaşamayacağını belirten Bayraktar, geçmiş dönemde bu uygulamanın söz konusu nedenlerden dolayı başarıya ulaşamadığını hatırlattı.

SERBEST PİYASA FINDIK ÜRETİCİLERİNİ ÜZDÜ

FİSKOBİRLİK Başkanı Bayraktar açıklamasında 2009 senesinden bu güne uygulanmakta olan serbest piyasa yöntemine de değindi. Fındık sektöründe bu yöntemin üreticiyi memnun etmediğini söyleyen Bayraktar, fındıkta geçilmesi planlanan lisanslı depoculuk için fındık üreticilerinden destek istedi. Lisanslı depoculuğun üretici açısından karlı olacağının altını çizen FİSKOBİRLİK Başkanı Bayraktar, depoların işlevinin üreticiyle tüketici arasında köprü oluşturmak olduğunu kaydetti.

Birlik olarak lisanslı depo konusunda üreticileri bilgilendireceklerini açıklayan Bayraktar, “Üreticiler lisanslı depoculuğu doğru olarak anlarsa, başarı kaçınılmaz olacak” dedi.

Lisanslı fındık depoları uygulamasıyla fındık üreticisinin yıl içindeki fiyat dalgalanmalarından korunması ve ürünlerin değeri altında satışa sunulmaması söz konusu olacak.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,619BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,433TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler