Ana Sayfa Ekonomi Emekliler Promosyon Almaktan Vazgeçiyor

Emekliler Promosyon Almaktan Vazgeçiyor

-

Bankaların Şartları Promosyondan Vazgeçirdi

Uzun süredir gündemde olan bankaların emeklilere vereceği promosyonda sona gelindi. Önümüzdeki ay promosyon ödemeleri başlayacak. Fakat bankaların promosyon vermek için emeklilere sunduğu şartlar ardından çok sayıda emeklinin promosyon almaktan vazgeçtiği öğrenildi.

Tüketici Başvuru Merkezi Başkanı Aydın Ağaoğlu, bankaların emekliden istediği şartların ağır olduğuna dikkat çekti. “Promosyon ödemesi yapacak bankaların şartları arasında en az iki fatura ödeme talimatı ve bankaya ait kredi kartı alma zorunluğu bulunuyor. Bunun yanında üç yıllık sözleşmeye de imza atılması gerekiyor” diyen Ağaoğlu, “Bu şartlar emeklinin bileğine kelepçe takmak anlamına geliyor” dedi.

Emeklileri sözleşmeler konusunda da ikaz eden Ağaoğlu, “Sözleşmelerinizi dikkatlice okumadan imza atmayın” şeklinde uyardı.

Promosyon verecek bankaların emeklilerden istediği şartları kısaca açıklayan Aydın Ağaoğlu, “Kredi kartı alınmasının zorunlu olması demek, o bankanın her yıl kart aidatı alması demek” dedi. Emeklilere verilecek üç yıllık 300 liranın, yıllık tutarının 100 liraya denk düştüğünü söyleyen Ağaoğlu “Bu miktarın büyük bölümü kredi kartının aidatına gidecek” ifadesini kullandı.

Tüm bunların yanında emeklilerin fatura otomatik talimatı için hesaplarında sürekli para bulundurmak zorunda bırakıldığını da belirten Ağaoğlu, bankaların hesaplardaki bu paraları faizsiz olarak kullanacağına dikkat çekti. Ağaoğlu hesapta yeterli miktarda paranın bulunmaması halinde ise, emeklilerin faturaların son ödeme tarihlerinde bankaya giderek hesaba para yatırmak zorunda kalacağını söyleyerek, “Bu durum kaşıkla verilen aylık sekiz liranın kepçeyle alınmasıdır” benzetmesini yaptı.  

Emeklilerin promosyon sözleşmelerini yapmadan önce düşünmesi gerektiğine işaret eden Ağaoğlu, şartların yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler