Ana Sayfa Ekonomi Bakan Arslan: Ağın Yolu 44 Km Kısaldı

Bakan Arslan: Ağın Yolu 44 Km Kısaldı

-

Yapılan projelerin her zaman faydalı sonuçlar verdiğinin altını çizen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Elâzığ- Ağın arası yolun 44 km kısalttığını belirtirken Başkanlık sistemi olsa yapılan çalışmaların en az 10 misline çıkacağına sözlerine ekledi.

Keban Baraj Gölünden Ulaşım

Yolcuların en kısa ve güvenli yolardan gitmesi için projelerin oldukça kapsamlı düşünüldüğünü belirten Arslan, Elâzığ’ dan Ağın ilçesine ulaşım için ilk etapta Keban Baraj Gölü üzerinden 83 km’lik mesafenin feribot ile geçildiğini, Malatya’ nın Arapgir ilçesi üzerinden ise 127 km’ lik mesafenin kat edildiğini belirtti.

Ağın Köprüsü Mesafeyi Kısalttı

Yapımını tamamlanmasına az bir süre kalan Ağın köprüsünün mevcut mesafeyi 44 km kısaltacağını belirten Arslan, köprü ile kesintisiz ulaşım sağlandığını bunun yolcuların güvenli ve konforlu yolculuk edebilmesi için çok önemli olduğunu söyledi.

94,2 Milyon Lira Harcandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile açılışı gerçekleştirilen köprünün, 520 metre uzunluğu ve 13 metre genişliği olduğunu belirten Eroğlu, Ağın Köprüsü ile birlikte 18,5 km’ lik bağlantı yolunun da tamamlandığını söyledi. Her iki projenin de ülke için önemli yatırım olduğunu belirten Eroğlu, Ağın köprüsü için 70,6 milyon lira harcama yapılırken, 18 ,5 km’ lik bağlantı yolu için ise 23,6 milyon liralık harcama yapıldığını, iki projenin toplamda 94,2 milyon liraya mal olduğunu belirtti.

Başkanlık Sitemi Olsa

Elazığ’daki projelerin halen devam ettiğini belirten Eroğlu, Cumhurbaşkanlığı eğer hükümet sistemi olsaydı bu çalışmaların en az 10 katı fazlasının yapılacağını, bu konuda vatandaşın yolu açacağına inandığını belirtti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler