Ana Sayfa Ekonomi TTK 1 Yıllığına Römorkör Kiralayacak

TTK 1 Yıllığına Römorkör Kiralayacak

-

TTK’dan İhale İlanı

Türkiye Taşkömürü Kurumu, Zonguldak Limanı’nda bulunan gemiler için kılavuzluk hizmeti kapsamında ihale yapacağını duyurdu.

HİZMET ALIM İHALESİ AÇIKLANDI

Türkiye Taşkömürü Kurumu tarafından işletilen Zonguldak Limanı’nı için hizmet alımı ihalesi yapılacağı açıklandı. İhaleyle limandaki gemilere kılavuzluk yapacak bir tane römorkörün bir yıllık olarak kiralanacağı bildirildi.

TEKLİFLER 13 MART TARİHİNE KADAR VERİLECEK

Kurum ihalenin şartlarını resmi web sitesinde açıkladı. Şartnameye göre Zonguldak Limanı’na giren ve çıkan gemilerin ihtiyacı olan hizmetleri verecek olan bir adet römorkör limana yanaşmadan, gemilerin kalkışına kadar hizmet sağlayacak. İhaleye göre kurum römorkörü bir yıllık süreyle kiralayacak. Kurum ilan ettiği ihale için verilecek teklifleri 13 Mart 2017 tarihine kadar kabul edilecek.

30 TON ÇEKME GÜCÜNE SAHİP OLACAK

İhale şartnamesinde kiralanacak römorkörün otuz tonluk çekme gücüne sahip olması belirtildi. Bunun yanında 26 metrelik uzunluk şartı da ifade edildi. Kiralanacak römorkörün hızlı manevra kabiliyetinde ve en az dokuz buçuk metre genişliğinde olması da istendi.

KURUMA BAĞLI ÜÇ NOKTADA HİZMET VERECEK

Türkiye Taşkömürü Kurumu ihaleye ilişkin duyurusunda kiralanan araçların Zonguldak, Ereğli ve Bartın limanlarında kullanılacağını ifade etti. Söz konusu hizmeti veren deniz araçları ifade edilen sınırlar dahilinde serbest olarak hareket edecek. Olası durumlarda gemi kurtarma ve yardım hizmetleri de, yüklenici firmanın onayı kapsamında olacak.

KİRA SÖZLEŞMESİ 1 YILLIK OLARAK YAPILACAK

Kiralama ihalesinin sonuçlandırılması halinde sözleşme 1 Nisan 2017’de başlayacak ve 31 Mart 2018’de sona erecek. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler