YHT’de Yeni Rota Belli Oldu

BAKAN MÜJDEYİ VERDİ!

Eskişehir valisi Azmi Çelik’i yerinde ziyaret eden Ulaştırma, Denizcilik ve Habeleşme Bakanı Ahmet Arslan Eskişehirlilere müjdeyi verdi. Günümüzde YHT(Yüksek Hızlı Tren)’nin öneminin arttığını belirten Arslan insanların ciddi rağbet gösterdiğini belirtti. Arslan; İstanbul, Kocaeli, Konya, Ankara Bilecik ve Eskişehir’i birbirine bağladıklarını şimdi sırada Antalya’nın olduğunu ifade etti. Yeni çalışmalarının Eskişehir-Antalya güzergahı üzerine olduğunu söyleyerek Eskişehirlilere yeni bir müjde vermiş oldu.

ESKİŞEHİR TÜRKİYE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Ahmet Arslan Eskişehir ili için; “Eskişehir bizim ülkemizde konumu itibariyle YHT güzergahlarında deyim yerindeyse tam bir köprü görevi üstlenmekte. Bir çok ilimizi birbirine bağlayan tren yolu hattının başkentidir” diyerek Eskişehirin önemini vurgulamış oldu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan konuşmasına ayrıca şu sözlere de yer verdi: “ Eskişehir Türkiyenin Doğusu ile Batısını birleştiren kilit bir noktadadır. Yaptığımız görüşmeler sonucu kuzey ile güneyi de birleştirmesini hedefliyor ve ülkemiz YHT yolunda bir kavşak niteliği taşısın istiyoruz. Bunun için hükümet ile bakanlığımız arasında görüşmelerimizi tamamlayıp bunun hakkını vermeyi hedefliyoruz. Şimdiye kadar Ankara,Eskişehir, Bilecik, Kocaeli ve İstanbulu birbirine bağladık. Bu illere bir yenisini de eklemek için sayılı zamanımız kaldı. Yürüttüğümüz çalışmalar doğrultusunuda Eskişehir’den Afyonkarahisar üzeri Antalyaya bağlanan yeni bir hat müjdesini tüm Eskişehirlilere vermiş bulunuyoruz.”

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Eskişehir-Antalya arası müjdesini veren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan “diğer iller için en kısa zamanda yeni hatlar düzenlemeyi düşünüyoruz. Bu alanda çalışmalarımız devam etmekte” diyerek Tüm Türkiye’ye YHT’yi ulaştırmayı hedeflemediklerini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.