Sakin Şehir Turist Sayısını Arttırmayı Hedefliyor

YEDİ RENKLİ GÖL

Isparta-Eğirdir ilçesi, adını aldığı ve Türkiye’nin 4. büyük gölü olan Eğirdir Gölünün muhteşem görüntsü ve sukunetiyle kısa zaman önce ‘sakin şehir’ ünvanını almıştı. Ülkemizde ki doğal güzellikleri yaşatan ve sergileyen ender manzaralara rastlanan Eğirdir ilçesi, tarih boyunca birçok devlet ve beylik merkezi olması dolayısıyla çokça tarihi eseride bünyesinde bulunduran bir yerleşim yeridir.

Adını aldığı Eğirdir Gölü, Türkiyenin 4. Büyük gölü olmakla birlikte ilçe halkının deyimiyle ‘yedi renkli göl’ olması dikkat çekmekte. Mavinin ve yeşilin tonlarını gün içinde ki ışık yansımalarıyla görebiliyor olunması bu göle yedi renkli göl denmesinde ki sebep. Ayrıca Eğirdir Gölü’nü eşsiz kılan bir diğer önemli sebep gölün üzerinde bulunan, Can ve Yeşil adındaki adalar.

YILDA 40 BİN ZİYARETÇİ

Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, Eğirdir ilçesinin sadece Isparta için değil Türkiye içinde çok önemli yeri olduğunu ve yılda yaklaşık 40 bin ziyaretçi geldiğini belirtiyor. İlçelerinin son yapılan başvuru ile birlikte Türkiye’nin 12. sakin şehri seçildiğini ifade eden Belediye Başkanı Ömer Şengöl, aldıkları yeni unvan ile İlçelerine gelen ziyaretçi sayısında artış hedeflediklerini belirtti.

BÖLGENİN ÖNEMLİ MERKEZİ

Eğirdir Gölü’nün Akdeniz bölgesi için öneminin büyük olduğunu belirten Ömer Şengöl, göl çevresi doğal güzellikleri ve tarihi dokusunun olduğunu ayrıca kamp alanları bulunduğunu belirterek gelen ziyaretçilerin hoş vakit geçirebileceği vurgusunu yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.