Ana Sayfa Ekonomi Sakin Şehir Turist Sayısını Arttırmayı Hedefliyor

Sakin Şehir Turist Sayısını Arttırmayı Hedefliyor

-

YEDİ RENKLİ GÖL

Isparta-Eğirdir ilçesi, adını aldığı ve Türkiye’nin 4. büyük gölü olan Eğirdir Gölünün muhteşem görüntsü ve sukunetiyle kısa zaman önce ‘sakin şehir’ ünvanını almıştı. Ülkemizde ki doğal güzellikleri yaşatan ve sergileyen ender manzaralara rastlanan Eğirdir ilçesi, tarih boyunca birçok devlet ve beylik merkezi olması dolayısıyla çokça tarihi eseride bünyesinde bulunduran bir yerleşim yeridir.

Adını aldığı Eğirdir Gölü, Türkiyenin 4. Büyük gölü olmakla birlikte ilçe halkının deyimiyle ‘yedi renkli göl’ olması dikkat çekmekte. Mavinin ve yeşilin tonlarını gün içinde ki ışık yansımalarıyla görebiliyor olunması bu göle yedi renkli göl denmesinde ki sebep. Ayrıca Eğirdir Gölü’nü eşsiz kılan bir diğer önemli sebep gölün üzerinde bulunan, Can ve Yeşil adındaki adalar.

YILDA 40 BİN ZİYARETÇİ

Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, Eğirdir ilçesinin sadece Isparta için değil Türkiye içinde çok önemli yeri olduğunu ve yılda yaklaşık 40 bin ziyaretçi geldiğini belirtiyor. İlçelerinin son yapılan başvuru ile birlikte Türkiye’nin 12. sakin şehri seçildiğini ifade eden Belediye Başkanı Ömer Şengöl, aldıkları yeni unvan ile İlçelerine gelen ziyaretçi sayısında artış hedeflediklerini belirtti.

BÖLGENİN ÖNEMLİ MERKEZİ

Eğirdir Gölü’nün Akdeniz bölgesi için öneminin büyük olduğunu belirten Ömer Şengöl, göl çevresi doğal güzellikleri ve tarihi dokusunun olduğunu ayrıca kamp alanları bulunduğunu belirterek gelen ziyaretçilerin hoş vakit geçirebileceği vurgusunu yaptı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,615BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,431TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler