Ekonomi Teknoloji Pazarı Büyümeye Devam Ediyor

Teknoloji Pazarı Büyümeye Devam Ediyor

Son Güncelleme:

GfK TEMAX araştırma şirketi tarafından yapılan araştırmalar sonucunda gelen açıklamada Türkiye’de tüketici teknolojisi ürünleri pazarında 2016 yılında 2015 yılına göre yüzde 11,2 gibi ciddi bir büyüme sağlanarak tüketici teknolojisi ürün pazarının gelişiminin sürdürüldüğü belirtildi.

AKILLI TELEFON ÇILGINLIĞI DEVAM EDİYOR

Akıllı telefonlar telekomünikasyon sektörüne yine damga vurarak bu sektörde büyüme kaydeden tek ürün grubu olmayı başardı. 2015 yılının son çeyreği ile kıyaslandığında 2016 yılında yüzde 7,8’lik bir artış sağlayan telekomünikasyon sektörü cirosunu da 5 milyar liraya çıkarmış oldu.

Pazarın 2016 yılının sadece son 3 aylık dönemine bakıldığında 2015’in son 3 ayına göre yüzde 6,1’lik bir büyüme sağladığı ve cirosunun da 12,3 milyar lira olduğu gözlendi.

BEYAZ EŞYA DA YÜZDE 7 BÜYÜME GERÇEKLEŞTİ

2016’nın son çeyreğinde 2015 yılının son çeyreğine göre yüzde 7 oranında artış gösteren beyaz eşya sektörü bu artışla birlikte cirosunu da 2,9 milyar liraya yükseltmiş oldu.

Beyaz eşya sektörünün büyümeye en çok katkı sağlayan ürünü bulaşık makineleri olurken onu takip eden diğer ürünler ise 9 kg ve 9+ kg yıkama kapasitesi olan çamaşır makineleri, No-frost buzluk altta buzdolapları ve ankastre fırınlar oldu. Küçük ev aletleri sektörü de yine önemli bir büyüme kaydederek cirosunu 1,1 milyar liraya ulaştırıp yüzde 10,4’lük büyüme gerçekleştirmiş olan bir diğer grup oldu.

Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın