Ana Sayfa Ekonomi 12300 Kaçak Elektrik Kullanıcısına Ceza!

12300 Kaçak Elektrik Kullanıcısına Ceza!

-

Kaçak elektrik kullanımının önüne geçmek için uygulanan caydırıcı cezalar her geçen gün daha etkili olacağa benziyor. Kaçak elektrik kullanılmasının en başta ülke ekonomisine zarar olduğunu belirten yetkililer vatandaşların kayıt dışı kullanımdan vazgeçmesi için ellerinden geleni yapıyor. Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) Genel Müdürü Murat Karagüzel, kaçak elektrik ile süren savaşın kararlılıkla ile devam ettirileceğini, 2017 yılının başından beri kayıt dışı elektrik kullanımı yapan pek çok abone için işlem yapıldığını söyledi. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, Dicle bölgesinde kaçak elektrik kullanım oranın çok yüksek olduğunu bu oranın yüzde 75 civarlarında olduğunu belirtildi. En kısa sürede kaçak elektrik kullanımının önüne geçilerek hizmet kalitesinin arttırılması planlanıyor.

Projeler Gündemde

Bölgede kayıt dışı elektrik kullanımının önüne geçmek için farklı projelerin hayta geçirildiğini belirten Karagüzel, özellikle Örnek Köy projesinin kaçak elektrik kullanımında etkili olmasının beklendiğini açıkladı. Vatandaşları teşvik ve bu kötü alışkanlıktan vazgeçirmek için bütün çabanın sarf edildiğini belirten Karagüzel, bu konuda kararlı olunduğunun altını çizdi.

12300 Kayıt Dışı Kullanım

2017 yılının başından şimdiye kadar 12300 abonenin kayıt dışı elektrik kullandığının saptandığını belirten Karagüzel, bu aboneler işlem başlatıldığını, Dicle bölgesinde kaçak elektrik kullanım oranının yüzde 75 oranında olduğunu belirtti. 2016 yılının ilk 45 gününde de 14 bin abone için işlem yapıldığını hatırlatan Karagüzel, vatandaşların bu konuda hassas olması gerektiğini, kaçak kullanımların bitmesinin elektrik kesintisinin de önüne geçeceğini ve vatandaşların daha iyi hizmet almasını sağlayacağını belirti. Yasaların vatandaşların haklarını korumak için var olduğunu belirten Karagüzel, amacın halkı mutsuz etmek olmadığını herkesin eşit şartlarda yaşaması olduğunu belirtti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler