Ekonomi Halkalı - Sirkeci Tren Hattında Son Durum Havadan Kaydedildi

Halkalı – Sirkeci Tren Hattında Son Durum Havadan Kaydedildi

Son Güncelleme:

Havadan Görüntüleri Alındı

İstanbul ile Ankara arasında hizmet veren hızlı trenin entegrasyon çalışmaları devam ediyor. Bu hattın entegre çalışmaları Halkalı ile Sirkeci arasındaki tren hattı boyunca aralıksız sürüyor. Entegrasyon çalışmalarının tamamlanması için 2018 yılının sonu işaret ediliyor.

ENTEGRE ÇALIŞMALARI HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

İstanbullular entegre çalışmalarını bir an önce tamamlanmasını beklerken, hattaki çalışmaların son hali havadan kaydedildi. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Halkalı’dan hızlı trene binen yolcular Ankara’ya kadar rahat bir şekilde yolculuk yapma imkanı elde edecek.

2018 YILININ SONUNDA TAMAMLANMIŞ OLACAK

Hızlı tren hattında yapılan çalışmalar havadan daha net şekilde görülürken, Ulaştırma Bakanı Arslan projenin 2018 yılının sonunda tamamlanacağını müjdeledi. Bakan Ahmet Arslan, Pendik ile Halkalı arasında devam eden üretim sürecine hız verdiklerini açıkladı. Çalışmaların iki yönlü olarak devam ettiğini bildiren Bakan Arslan, “Hattın tamamlanması bir yıl kadar sürecek” dedi.

Böylece önümüzdeki yılın son ayında hizmete girmesi beklenen hızlı tren hattı, Marmara bölgesinden İç Anadolu’ya seyahati hem daha rahat hem de daha kısa sürede yapmaya imkan tanıyacak. Ahmet Arslan bu çalışmalar yanında Halkalı ile Kapıkule arası hattı içinde düğmeye bastıklarını belirtti. Buna göre söz konusu bölgeler arasında hızlı tren ihalesi ilerleyen aylarda yapılacak.

HALKALI’DAN ESKİŞEHİR’E DİREK YOLCULUK

Halkalı tren hattının entegre çalışmaları sona erdiğinde, Eskişehir’e gitmek isteyenlerde aktarma yapmadan hızlı trenle yolculuk yapacak. Bu da İstanbul Halkalı’da ikamet eden biri için zamandan yaklaşık 2 saat kazanç anlamına geliyor. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,268BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,619TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,511TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler