Ana Sayfa Ekonomi Dev Holding’de İstifa Şoku

Dev Holding’de İstifa Şoku

-

Sabancı Holding’de konuyla ilgili açıklamayı Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı yaptı. Açıklamasında “1998 yılından beri topluluğumuza hizmet eden ve çok ciddi katkılar sağlayan son 6 yıldır da Sabancı Holding CEO’su olarak ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Zafer Kurtul’ a teşekkür ediyoruz ve başarılar diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

YENİ CEO BELLİ OLDU

Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı yaptığı açıklamalarda yeni CEO olarak yaklaşık 14 yıldır Sabancı Holding’de görev yapmakta olan ve son dönemde stratejik yatırımlardan enerji sektöründeki faaliyetleri yöneten Mehmet Göçmen’in görev yapacağına da değindi. Mehmet Göçmen 30 Mart 2017 tarihi itibariyle yeni koltuğuna geçecek.

Son olarak yeni CEO Mehmet Göçmen’e başarılar dileyen Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Mehmet Göçmen’ nin Sabancı Holding’i daha yüksek hedeflere ulaştıracağına ve tüm paydaşlara liderlik edeceğine inandıklarını belirterek sözlerini noktaladı.

SABANCI HOLDİNG YENİ CEO’SU MEHMET GÖÇMEN’İ TANIYALIM

Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Mehmet Göçmen daha sonra 1983 yılında da Syracuse  Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Daha sonra iş hayatına başlayan Göçmen, 1983-1995 yıllarında Çelik Halat ve Tel Sanayi’de, 1996-2003 yıllarında ise Lafarge’ de görev yaptı. 2003 yılında Akçansa’ya Genel Müdür olan Göçmen, son olarak 2008 yılının Agustos ayından bu yana Sabancı Holding’de  İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı ,Çimento Grup Başkanlığı ve Enerji Grup Başkanlığı görevlerini yaptı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,600BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,429TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler