Ana Sayfa Ekonomi Lüks Taksilere Yüzde 15 Zam!

Lüks Taksilere Yüzde 15 Zam!

-

Lüks Taksi Kullananlara Kötü Haber

İstanbul taksicileri şimdide lüks taksi tarifesiyle gündeme geldi. Geçen yılın son günlerinde İstanbullu taksiciler müşterilerinden kısa mesafe ücreti olarak 8,75 liralık ödeme uygulamasına başlamıştı. Şimdide sıra lüks taksilere geldi. Kentteki lüks taksilerin indi bindi ücretine zam yapıldı. Zam sonrasında bu ücret 9 lira 95 kuruşa yükseldi.

İSTANBUL’DA LÜKS TAKSİ HİZMETİ ARTACAK

Hükümet tarafından özel tüketim vergisinin sıfırlanması ardından lüks taksi uygulaması yurdun dört bir yerinde hayata geçmişti. İstanbul’da içinde bulunduğu potansiyeli değerlendiren kentler arasında yer almaya başlamıştı.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur kentteki lüks taksiler ve uygulama hakkında açıklama yaptı.

LÜKS TAKSİ TAKSİMETRESİNE ZAM YAPILDI

Yahya Uğur, İstanbul’da lüks taksi uygulamasının daha yaygın olacağını ifade ederken, Hükümetin özel tüketim vergisi uygulamasına değindi. Söz konusu uygulama ardından harekete geçtiklerini belirten Uğur, lüks taksilerin ücretlerine zam yapma kararı aldıklarını açıkladı. Yahya Uğur zammın yüzde 10 oranında olduğunu belirtti.

Lüks taksilerin taksimetre ücretlerini de açıklayan Uğur ücret tarifesinin şöyle olacağını bildirdi. “Lüks taksi uygulamasında taksimetrenin açılışı 3 lira 95 kuruş olacak. Bu taksileri kullananlar kısa mesafe indi bindi ücreti olarak 9 lira 95 kuruş ödeyecek. Taksimetre kilometre başına 2 lira 40 kuruş yazacak.” Bunun yanında İstanbul’da ve yurt çapında sarı renk olan taksilerden, lüks taksi hizmeti veren taksilerin ayırt edilmesi için taksilerin rengi farklı olacak. Yahya Uğur, İstanbul’daki lüks taksilerin rengini ise turkuaz olarak açıkladı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,616BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler