Vakıfbank 2016’da Ekonomiye 187 Milyar Lira Destek Verdi

0

Vakıfbank’ın 2016’da Kredi Destekleri Artarak Devam Etti

Türkiye’nin lider bankalarından olan Vakıfbank 2016 yılında Türkiye ekonomisine 187 milyar liralık destek verdi.

Vakıfbank Türkiye ekonomisinin önemli yapı taşlarından biri olarak geçen yılı da verdiği desteklerle geride bıraktı. 2016 yılının ikinci döneminde kredi desteklerine yenilerini ekleyen Vakıfbank, tüm yıl 187 milyar lira kredi desteğiyle rekor kırdı.

Vakıfbank Genel Müdürü Halil Aydoğan 2016 yılını değerlendiren açıklamalar yaptı. Vakıfbank’ın 2016 yılı brüt kârı 3 milyar 395 milyon liraya ulaştı diyen Aydoğan, Vakıfbank’ın geçen yıl net kârının 2,7 milyar lira olduğunu bildirdi.

2016 YILININ İKİNCİ YARISINDAN İTİBAREN KREDİ DESTEĞİ ARTTIRILDI

Halil Aydoğan açıklamasında 15 Temmuz darbe girişimine dikkat çekerek, “Bu zorlu sürecin başlamasıyla 2016’nın ikinci döneminden itibaren nakit ve gayrinakit kredilere hız verdik” dedi. Kredi desteklerini bu dönem itibari ile arttırdıklarını açıklayan Aydoğan, yıllık kredi desteğinin 147 milyar lirayı bulduğunu belirtti. Bu miktarda yaklaşık yüzde 19 seviyesinde hayata geçti.

İlginizi Çekebilir:  2022 Ağustos Ev Kredisi Faiz Oranları

“HER SEKTÖRE KREDİ DESTEĞİ VERDİK”

Küçük ve orta ölçekli işletmelere kredi desteğinde sektörel bazda, yüzde kırk oranında fark attıklarını söyleyen Aydoğan, 2016’nın dördüncü çeyreğine girildiğinde faizlerde indirime gittiklerinin de altını çizdi. “KOBİ’lerden çiftçilere kadar geniş bir alana kredi destekleri veren Vakıfbank, 2016 yılında ihtiyaç sahibi vatandaşların finansman kaynağı olarak ilk adres oldu” diyen Aydoğan, sektörlerin büyümesine katkı sağladıklarını ifade etti.

KONUT VE İHTİYAÇ KREDİLERİNDE FAİZ İNDİRİMİ!

Vakıfbank Genel Müdürü Halil Aydoğan açıklamasında ihtiyaç ve konut kredileri konusuna da değindi. Pazarda en fazla ihtiyaç kredisi veren dördüncü banka olduklarını belirten Genel Müdür Aydoğan; konut kredilerinde 2016 yılının ikinci yarısından sonra faizlerin 0,80 seviyesine çekildiğini, birçok vatandaşın ev sahibi olmasına aracılık ettiklerini kaydetti. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın