Ana Sayfa Ekonomi Doğan Holding İcra Kurulu Başkan Vekilliği'ne Yağmur Şatana Getirildi

Doğan Holding İcra Kurulu Başkan Vekilliği’ne Yağmur Şatana Getirildi

-

Gedik’in Yerine Yağmur Şatana Getirildi

Doğan Holding Soner Gedik’in istifa etmesi sonrasında şirketin yönetim kurulu üyesi ve icra kurulu başkan vekilliğine Yağmur Şatana’yı getirdiğini açıkladı.

Doğan Holding açıklamayı Kamu Aydınlatma Platformuna yaptı. Şirketin bu günkü toplantısında söz konusu pozisyona Yağmur Şatana’yı uygun bulduklarını bildiren Doğan Holding; Şatana’nın yönetim kurulu üyeliğine gelmesi için oylamanın ilk olağan genel kurulda oylanacağını da belirtti.

Yaklaşık 6 yıllıdır Demirören Grubu’nda çalışmalarına devam eden Şatana, Doğan Holding İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktaydı. 5 yıl önce Kazancı Holding’e Yönetim Kurulu üyesi olarak iştirak eden Şatana, farklı sektörler kapsamında faaliyetlerini sürdüren şirketin farklı üst düzey porsiyonlarında da görev almıştı.

YAĞMUR ŞATANA KİMDİR?

1963 doğumlu olan Yağmur Şatana, ortaöğretim eğitimini TED Ankara Koleji’nde yaptı. Lisans eğitimini ise Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde gören Şatana maliye, iktisat fakültesinden mezun oldu. Üniversite eğitimi sonrasında 1987 senesinde bankacılık sektörüne giriş yaptığı öğrenilen Yağmur Şatana yaklaşık 21 yıl bankacılık sektöründe üst yönetici olarak çalışmalarına devam etti. Yıl 2008’e geldiğinde Fina Holding’e geçiş yapan Şatana holdingin yönetim kurulunda başkanlık ve başkanlık yardımcılığı gibi görevleri üstlendi. Alınan bilgilere göre Yağmur Şatana evli ve bir çocuk babası.

Doğan Holding yaşadığı bu gelişmeleri yazılı açıklamayla kamuoyuna duyurdu. Yazılı açıklamayı Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı yaptı. Begümhan Doğan Faralyalı Yağmur Şatana’nın iş yaşamının başarılarla dolu olduğunun altını çizerek, Şatana’ın holding için büyük bir kaynak olduğunu belirtti. Holding bünyesine Yağmur Şatana’nın da dahil edilmesinden mutluluk duyduğunu ifade eden Faralyalı, önemli başarılara birlikte imza atacaklarını söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,603BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,428TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler