Ana Sayfa Ekonomi Başbakan Yıldırım: 20 Bin Öğretmen Atanacak

Başbakan Yıldırım: 20 Bin Öğretmen Atanacak

-

Öğretmen Ataması Mart Ayında Yapılacak

Başbakan Binali Yıldırım öğretmen adaylarına müjde verdi. 20 bin öğretmenin atanacağını söyleyen Başbakan Binali Yıldırım açıklamayı Ak Parti gurup toplantısında açıkladı.

20 BİN ATAMA YAPILACAK

Partinin gurup toplantısında konuşan Başbakan önemli açıklamalar yaptı. Açıklamasında binlerce öğretmen adayını yakından ilgilendiren gelişmede yer aldı. İlerleyen günlerde ez az 20 bin kadar öğretmene atama yapılacağını belirten Başbakan, atama tarihi için Mart ayına işaret etti.

ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİN UMUDU OLDU

Atanması planlanan öğretmen sayısının net olarak yirmi bin 127 olarak duyuran Başbakan Yıldırım, öğretmen adaylarının heyecanlanmasına neden oldu. Mart ayı içinde yapılması hedeflenen öğretmen atamalarının net tarihini vermeyen Yıldırım, adayların yeniden umutlanmasını sağladı.

EKONOMİK GÖSTERGELERİ DEĞERLENDİRDİ

TBMM gurup toplantısındaki konuşmasında hükümetin ÖTV ve KDV indirimleri yaptığına da değinen Başbakan Binali Yıldırım, 2017 yılında istihdamın yükseleceğini söyledi. Hayata geçirilen programlar dahilinde yedi milyondan fazla kişinin iş sahibi olduğunu açıklayan Başbakan, istihdamın süreceğinin de sinyallerini verdi.

İşverene birçok konuda devletin destek olduğunu kaydeden Yıldırım, işverenlere yönelik sigorta teşviklerinin verildiği tekrarladı.

Küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik kredi desteklerinin süreceğini belirten Başbakan; desteklerden şartlara uygun olan tüm esnafların yararlanabileceğini yineledi. Kurumlar vergisi indirimi ve gümrük vergisi muafiyet konularından da bahsetti. Türkiye ekonomisinin canlandırılmasına yönelik politikaların hayata geçirildiğini ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin yeni yıla ekonomik çerçevede hızlı bir giriş yaptığını açıkladı. Ekonominin istikrarlı şekilde büyümeye devam ettiğinin altını çizen Yıldırım, yabancı yatırımcının tercihinin Türkiye olduğunu söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,617BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,429TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler